дивись.info

Лавров і Штайнмаєр обговорили ситуацію на Донбасі

Лавров і Штайнмаєр обговорили ситуацію на Донбасі

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова та міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр по телефону обговорили ситуацію на Донбасі. Про це повідомляє прес-служба МЗС Росії.

«У цьому контексті наголошувалося на необхідності закріплення позитивної тенденції у мирному врегулюванні української кризи шляхом забезпечення режиму перемир’я, продовження процесу обміну полоненими, вирішення гуманітарних проблем в регіоні, якнайшвидшого початку справжньої конституційної реформи за участю всіх регіонів та політичних сил України», – заявляють у МЗС Росії.

У повідомленні також зазначається, що під час телефонної розмови підкреслювалася важливість неухильного виконання сторонами конфлікту при міжнародному сприянні мінських домовленостей.

Співрозмовники домовилися про продовження контактів у зв’язку з ситуацією в Україні в двосторонньому та «нормандському» форматах на різних рівнях.

У МЗС Німеччини наразі не повідомляють про телефону розмову з Лавровим.

Напередодні, 3 січня, міністри МЗС Франції, України, Росії і Німеччини провели телефонну конференцію, в перебігу якої, серед іншого, домовилися знову зосередитися на «нормандському форматі» найближчими днями і наголосили на важливості якнайшвидше провести нове засідання тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

24 грудня в Мінську відбулася чергова зустріч контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі. На цих переговорах сторони змогли домовитися тільки про обмін полоненими.

Пізніше президент Петро Порошенко заявив, що 15 січня в Астані відбудеться зустріч керівників України, Росії, Німеччини і Франції на тему врегулювання ситуації на Донбасі.

На Заході і в Україні Росію звинувачують у тому, що Москва і підтримувані нею сепаратисти в частині Донбасу так і не почали виконувати більшість пунктів Мінських домовленостей, під якими стоять підписи їхніх представників. Росія у відповідь твердить, що не брала на себе ніяких зобов’язань, які не виконала, а Київ має йти на прямі переговори з сепаратистами.

Радіо Свобода

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама

Реклама