дивись.info

Левко Різник отримав звання лауреата премії «Українська книжка року»

5
Левко Різник отримав звання лауреата премії «Українська книжка року»

24 червня цього року Указом Президента України звання лауреата премії Президента України «Українська книжка року» присвоєно Різнику Леву Йосиповичу за книгу-трилогію «Самотність пророка», «Поет і Владика», «Доктор і Професор».

Подання висунуто Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, повідомила Дивись Інфо прес-служба ЛОДА.

Автор у жанрі роману-есе висвітлює трьох найвидатніших постатей українського відродження кінця XIX і початку XX століття – Івана Франка, митрополита Андрея Шептицького, Михайла Грушевського, що жили і діяли на той час у Львові.

У книзі «Самотність пророка» автор описує стосунки Івана Франка з оточуючими його людьми, зокрема, з Ольгою Рошкевич, напружені духовні пошуки суспільного ідеалу, вміло відображені у безперервній боротьбі за душу Пророка між силами добра (Ангел) і зла (Лукавий).

Книга «Поет і Владика» є своєрідним продовженням роману «Самотність Пророка, або Добрий Ангел Івана Франка». В її центрі дві непересічні особистості – поет і вчений-енциклопедист Іван Франко, та духовний провідник галичан – митрополит Української греко-католицької церкви Андрей Шептицький Роман написаний у формі своєрідної сповіді поета перед владикою, владики – перед поетом, а обидвох – перед читачами, тобто перед народом, за пережите і передумане у житті.

У романі «Доктор і Професор» на основі першоджерел та архівних матеріалів автор розкриває творчі, наукові й побутові взаємини Михайла Грушевського та Івана Франка впродовж одинадцяти років (1894-1905) їхньої найбільш плідної спільної праці в Науковому товаристві ім. Т.Шевченка

Довідково:

Левко Йосипович Різник – український письменник, громадський діяч, член Національної спілки письменників України.

Народився 14 січня 1938 року у с. Нараїв Бережанського району Тернопільської області. У 1993-2005 pоках очолював Львівську організацію Національної спілки письменників України.

Автор прозових книг: «З математичною точністю», «Голубидо сонця», «Наріжний камінь», «Повінь», «Міра оптимізму»,«Неоплатні борги», «Друге дихання», «На крутизні»,«Цілитель», «Обличчям до вікна», «Лідер», «Фактор Данила Вернади», «Мамонт ожив», «Усусуси на Лисоні».

У 1997 році удостоєний премії «Кращий роман року» ім. Андрія Головка за роман «Маргінал», у 2002 році за книгу «Усусуси на Лисоні» – премії ім. Олеся Гончара. Підготував до друку романи:«Крук, або П’ятдесятилітня війна»,«На карнавалі лукавства», «Фіолетові кошенята».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Хочеш повідомити новину? Дій!

Реклама

Loading...

Реклама