На Жовківщині розпочали опитування громад

Громадська організація «СПАС» розпочала серію опитувань на Жовківщині, з метою визначити адміністративно-територіальні симпатії та уподобання в громадах, повідомили в прес-службі ГО «СПАС».

Адміністративно-територіальна реформа 2015 в Україні — реформа місцевого самоврядування і адміністративно-територіального поділу, що проводиться в Україні, починаючи з 2015 року. Замість понад 11 тисяч місцевих рад, в ході проведення реформи планується створити 1500–2000 потужних і спроможних територіальних громад.

«Сьогодні ми розпочали проводити опитування у Жовківському районі Львівської області з села Малехів. Ми питаємо малехівців чи бажають вони бути самостійною окремою громадою. Або ж об’єднатися з Грибовичами чи Дублянами.

Опитування триватиме тиждень. Далі ми оприлюднимо результати і розпочнемо опитування у інших населених пунктах Жовківщини», - прокоментував голова правління ГО «СПАС» Олег Пилипенко.

Згідно з законом сусідні міські, селищні, сільські ради можуть об'єднатися в одну громаду, яка матиме один спільний орган місцевого самоврядування. Об'єднання територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюється з дотриманням таких умов:

  1. у складі об'єднаної територіальної громади не може існувати іншої територіальної громади, яка має свій представницький орган місцевого самоврядування;
  2. територія об'єднаної територіальної громади має бути нерозривною, межі об'єднаної територіальної громади визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що об'єдналися;
  3. об'єднана територіальна громада має бути розташована в межах території Автономної Республіки Крим, однієї області;
  4. при прийнятті рішень щодо об'єднання територіальних громад беруться до уваги історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що впливають на соціально-економічний розвиток об'єднаної територіальної громади;
  5. якість та доступність публічних послуг, що надаються в об'єднаній територіальній громаді, не можуть бути нижчими, ніж до об'єднання

«Адміністративним центром об'єднаної територіальної громади визначається населений пункт, який має розвинуту інфраструктуру і, як правило, розташований найближче до географічного центру території об'єднаної територіальної громади. Найменування об'єднаної територіальної громади, як правило, є похідним від найменування населеного пункту (села, селища, міста), визначеного її адміністративним центром.

Очевидно, якщо малехівці захотять обєднатися з грибовчанами, а не громадою міста Дубляни, - то центром стане моє рідне село Малехів.

Малехівське комунальне підприємство обслуговує і села Грибовицької сільської ради. Багато селян з Грибович сьогодні живуть у Малехові. Бо демографія розвивається, а в Грибовичах сутужно з землею. Також, багато родин з Малехова і Грибович поєднано шлюбами.

А в 19 ст., в Малехові була римо-католицька парафія, яку заклав львівський земський суддя Ян з Хоментова гербу Окша. Мову веду про мурований костьол святого Михаїла Архангела. Так до цієї парафії належали і Дубляни, і Грибовичі, і навіть Збоїща. Такщо історичні передумови до об’єднання громад існують», - зазначив мешканець села Малехів, громадський активіст Зиновій Саляк.

Добровільне об'єднання територіальних громад не призводить до зміни статусу населених пунктів як сільської так і міської місцевості. Але мешканцям бажано визначитися визначитися заздалегідь, наголошують громадські активісти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: