Переможці обласної премії в галузі культури отримали нагороди

2

У вівторок, 29 грудня, відзначили лауреатів Обласної премії у галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури 2015 року. Привітали митців голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин, пише прес-служба ЛОДА.

“Сьогодні у цьому залі зібрався цвіт нашої Галичини та цвіт України, – сказав керівник області. – Я дякую вам за те, що несете людям добро та любов, які є особливо актуальними  та потрібними для кожного напередодні Різдвяних свят”.

За словами директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Христини Береговської, лауреатів визначали у тринадцяти номінаціях.  Вона зазначила, що журі обрало кращих за допомогою таємного голосування, а цього року грошова винагорода переможця становить 20 тисяч гривень.

Опісля церемонії нагородження, Петро Радейко та Оксана Муха виконали для присутніх низку музичних творів.

Відтак, лауреатами обласної премії в галузі культури, літератури,  мистецтва, журналістики та архітектури  у 2015 стали:

Мистецтвознавство і культурологія – імені Святослава Гординського: Бесага Мар’ян – за альбом-монографію “Іван Остафійчук. Джерела творчості”;
Поезія – імені Маркіяна Шашкевича: Сенчишин Ярина – за книгу “Долина ріки Самбатіон”;
Проза – імені Богдана Лепкого: Петренко Микола – за книгу “Самозапалення свічі 2”;
Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади – імені Михайла Возняка: Нахлік Євген – за книгу “І мертвим, і живим, і ненарожденним, і самому собі: Шевченкове ословлення минулого, сучасного й майбутнього та власної екзистенції”;
Драматургія, театральне мистецтво – імені Бориса Романицького: Сотникова Альбіна – за акторські роботи у Національному академічному українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької у 2013-2015 роках;
Журналістика та публіцистика – імені В’ячеслава Чорновола: Микола Сенейко – за книгу “У жорнах часу”;
Образотворче мистецтво – імені Івана Труша: Андрущенко Оксана – за творчі роботи, виконані протягом останніх років;
Декоративно-ужиткове мистецтво – імені Зеновія Флінти: Іванишин Володимир – за проект інтер’єру Церкви Святого Воскресіння с. Віжомля Яворівського району;
Народна творчість – імені Анатоля Вахнянина Кремінські: Дарія та Ярослав – за твори виконані протягом 2014- 2015 років: виткані чоловічі та жіночі сорочки;
Дизайн – імені Олени Кульчицької: Борисенко Ольга та Стасенко Володимир – за “Новації і традиції графічного дизайну поліграфічної продукції Української академії друкарства в контексті європейської культури та формування національної дизайнерської школи”;
Архітектура – імені Івана Левинського: Гнесь Ігор – за монографію «Багатоквартирне житло: тенденції еволюції».
Музейна справа і збереження культурної спадщини – імені Іларіона і Віри Свенціцьких: Білик Зоряна – за реалізований проект художніх пленерів “Стежками Антонича” в Музеї-садибі родини Антоничів;
Музичне мистецтво – імені Станіслава Людкевича: Творчий колектив у складі: Муха Оксана, Радейко Петро, Яцків Андрій, Олійник Михайло, – за авторські музичні програми, реалізацію національного музичного проекту “Мелодія”, створення авторської пісні, популяризацію творчості українських композиторів та української народної пісні, зокрема – творчості В. Івасюка, І. Білозіра, Квітки Цісик, А. Кос-Анатольського.

Нагадаємо, що за час свого існування лауреатами Обласної премії стали непересічні митці в галузі культури і мистецтва. Серед них – Роман Іваничук, Микола Ільницький, Віктор Камінський, Юрій Ланюк, Роман Безпалків, Таїсія Литвиненко та багато-багато інших.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Хочеш повідомити новину? Дій!
ПОДІЛИТИСЬ

Реклама

Loading...

Реклама