дивись.info

Військові купили на 4 мільйони гривень старі шини для літаків під виглядом нових

112

Військова частина А0215 купила авіаційні шини, що не відповідали умовам договору. Про це йдеться вухвалі Вінницького міського суду Вінницької області від 6 квітня, пишуть Наші гроші.

У 2013-2015 рр. Військова частина А 0215 уклала договори про поставу товарів з ТОВ «Мірфарт» на понад 6 мільйонів гривень, ТОВ «Укравпостач» – понад 2,6 мільйона гривень, ТОВ «Полек-Топ» – понад 1 мільйон гривень, ТОВ «Юркорт» – понад 2 мільйона гривень.

Слідчі Нацполіції вважають ці підприємства пов’язаними, такими, що продають товари тільки вищезгаданій військовій частині.

Так, ці компанії поставили військовій частині авіаційні шини 2007-2014 років з паспортами від виробника. Фактично, шини були виготовлені Ярославським та Барнаульським шинними заводами у 1997 – 1998 роках, про що свідчать номерні знаки на них. Слідство вважає, що службові особи військової частини знали про вказані факти і, попри це, перерахували постачальникам понад 4 мільйона гривень.

Крім того, у 2014 році фірма «Укравпостач» поставила військовій частині товарів ще на 4,25 мільйона гривень. За даними податкової звітності, «Укравпостач» перерахував отримані кошти ПП «Інкар», ТОВ «Редінг», ТОВ «Венса Пром», що є підприємствами з ознаками фіктивності. Останні перерахували гроші ПАТ «Донецький експериментальний ремонтно – механічний завод». Слідство стверджує, що підприємство підконтрольне терористичному угрупуванню «ДНР», оскільки на території України не перереєстроване, звітності не подає, використовується для забезпечення матеріально-технічної бази «ДНР».

У рамках розслідування суд надав слідчому доступ до документів, що становлять банківську таємницю.

Компанія «Мірфарт» з березня 2015 р. називається «Г.С.В. Київ». Засновниками значаться Євген Куріпка і Олександр Пилявець. Раніше до складу засновників також входили Сергій Гайдулян і Євгеній Тарадей.

Фірмою «Укравпостач» у 2015 р. володів киянин Вадим Ніколаєв, який минулого року балотувався до Київської міської ради по списку партії «Рух за реформи» Сергія Думчева. Тепер керівником і власником компанії значиться Євген Хмара.

За даними реєстру компаній, директором «Полек-Топ» до червня 2013 року значився вищезгаданий Вадим Ніколаєв. До кінця 2012 року він також був співвласником підприємства. З 2013 року власником «Полек-Топ» значиться узбекистанець Туйчі Даяєв.

Співвласником фірми «Юркорт» до кінця 2012 року був згаданий Вадим Ніколаєв. З 2013 року фірма зареєстрована на Умідохон Міралімову з Узбекистану.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Хочеш повідомити новину? Дій!

Реклама

Loading...

Реклама