Парубій підписав закон про зміни до Конституції щодо правосуддя

92
Парубій підписав закон про зміни до Конституції щодо правосуддя
Ïðåäñåäàòåëü ÂÐÓ Àíäðåé Ïàðóáèé âî âðåìÿ çàñåäàíèÿ Âåðõîâíîé Ðàäû Óêðàèíû, â Êèåâå, 14 àïðåëÿ 2016 ã. Ôîòî Ïàëèí÷àê Ìèõàèë / POOL / ÓÍÈÀÍ

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявляє, що підписав закон про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) і спрямував його на підпис президенту України Петру Порошенко, інформує Інтерфакс-Україна.

«Сьогодні вранці я підписав зміни до Конституції, оскільки закінчився 5-денний термін і, фактично, цим підписом і передачею президенту ми даємо початок масштабної судової реформи», – повідомив Андрій Парубій журналістам у вівторок у Києві.

При цьому на парламентському порталі, на сторінці відповідного законопроекту №3524, схваленого парламентом 2 червня, інформації про підписання документа і передачі його на підпис главі держави поки що немає.
Андрій Парубій нагадав, що конституційні зміни «передбачають фактичне зняття недоторканності з суддів», антикорупційні запобіжники, необхідність декларування майна не тільки судді та його родичів. Невідповідність способу життя доходам судді буде підставою зняття його з посади; також запускається масштабне оновлення всіх суддів.
Разом з тим спікер нагадав, що після прийняття нової редакції закону про судоустрій і статус суддів був зареєстрований проект постанови про його скасування. «Тільки після того, як буде розглянуто (проект постанови – ІФ) я зможу підписати (закон про судоустрій – ІФ)», – додав А.Парубій.
За його словами, відповідний проект постанови буде розглянуто у вівторок або в середу на найближчому пленарному тижні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Хочеш повідомити новину? Дій!
ПОДІЛИТИСЬ