дивись.info

РПЦ відмовилася визнавати рішення Собору на Криті

5

Синод Російської православної церкви (РПЦ) відмовився визнати Всеправославний статус Собору на Криті, пише Дзеркало тижня.

«Священний синод постановив, що Собор, який відбувся на Криті, не може розглядатися як Всеправославний, а прийняті на ньому документи – як такі, що виражають загальноправославний консенсус», – заявив глава синодального відділу по взаєминах РПЦ з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда.

За його словами, учасники зустрічі при цьому визнали, що собор, в якому взяли участь предстоятелі та архієреї десяти з 15 автокефальних православних церков, «став важливою подією в історії соборного процесу в Православній церкві».

Нагадаємо, що Всеправославний собор був скликаний вселенським патріархом Варфаломієм і пройшов на Криті 20-25 червня. З різних причин патріархи Болгарії, Грузії та Антіохії відмовилися брати участь у зустрічі. В останній момент (13 червня) відмовилися їхати на Крит представники РПЦ, хоча до цього брали активну участь у підготовці. При цьому за церковними канонами, кількість учасників Собору значення не має, оскільки запрошення були надіслані всім.

Всеправославний собор на Криті обговорив шість тем: стосунків Православної церкви з іншим християнським світом, посту, шлюбу, церковної місії в сучасному світі, опіки православних в діаспорі, способи проголошення автономії православних церков. Порядок денний була схвалений за декілька місяців до Собору.

16 червня Верховна Рада попросила патріарха Варфоломія про автокефалію для Православної церкви в Україні. Також Варфоломія закликають взяти активну участь у подоланні наслідків церковного розділення шляхом скликання під егідою Вселенського патріархату Всеукраїнського об’єднавчого собору, який би вирішив усі спірні питання і об’єднав українське православ’я.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Хочеш повідомити новину? Дій!

Реклама

Loading...

Реклама