дивись.info

«Велике повернення Нью-Йоркської групи» у рамках Форуму видавців

Продакшн-студія OFFLaboratory представляє «Велике повернення Нью-Йоркської групи», що відбудеться 15-18 вересня у рамках Форуму видавців у Львові, повідомляє прес-служба ЛМР.

Серед запланованих акцій – літературні зустрічі з Юрієм Тарнавським та Богданом Бойчуком, великий літературний вечір Нью-Йоркської групи, лекторій та прем’єра нового повнометражного документального фільму Олександра Фразе-Фразенка «Акваріум в морі. Історія Нью-Йоркської групи поетів».

Після Другої світової війни значна кількість українців опинилася в таборах ДіПі. Це була вимушена еміґрація, заради, в першу чергу, збереження власного життя. Але також йшлося про збереження національної ідентичності. Більшість з них переїхала до Америки, вживаючись в новий простір та нову мову. Водночас вони зберегли рідну мову, створивши нею зразки модерністичної поезії, які включили українську літературу у світовий контекст. За словами професора Гарвардського університету Григорія Грабовича, для нас «Нью-Йоркська група мала б бути моментом гордості».

До Нью-Йоркської групи належать: Богдан Бойчук, Юрій Тарнавський, Богдан Рубчак, Женя Васильківська, Емма Андієвська, Патриція Килина, Віра Вовк, Роман Бабовал, Жорж Коломиєць, Олег Коверко, Марко Царинник, Марія Ревакович.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Хочеш повідомити новину? Дій!

Реклама

Реклама