дивись.info

Депутати хочуть посилити відповідальність за забруднення території

7

Адміністративний кодекс України передбачає надто м’яке покарання за забруднення території відходами, зокрема небезпечними. Про це повідомив народний депутат Сергій Сажко на засіданні Підкомітету ВР з питань державної політики у сфері відходів, передає УНН.

За його словами, місцеве самоврядування безсильне у боротьбі із забруднювачами.

“Реальних механізмів у місцевого самоврядування на сьогодні немає. І моя думка, що треба змінювати Адмінкодекс. Я вам наведу приклад. У місцевого самоврядування є комісії, які уповноважені перевіряти відходи. На першій комісії ( штраф – ред) – 51 грн, другий раз – 366 грн, і третій – десь 1200 грн. Але, пробачте, для тих хто забруднює заплатити 1200 грн – це практично нічого. Тому моя думка, що все-таки Адмінкодекс треба змінювати у цій частині і я думаю, що Мінекології має ініціювати”, – зазначив він.

У свою чергу голова Підкомітету ВР з питань державної політики у сфері відходів Сергій Тригубенко наголосив, що такі пропозиції доречні і будуть підтримані.

Нагадаємо, на засіданні профільного Підкомітету ВР також обговорено законодавчі зміни щодо впровадження доліцензійних перевірок підприємств, які претендують на статус утилізаторів небезпечних відходів. Згідно з даними Мінприроди, наразі лише 10 підприємств із майже 300 відповідають ліцензійним вимогами.

За словами голови профільного Підкомітету С.Тригубенко, законодавчі зміни передбачають перевірки матеріально-технічної бази таких підприємств до видачі ліцензій, а не після, як це відбувається зараз.

“По-перше, Мінприроди отримає можливість встановлювати достовірність даних щодо наявності спеціалізованого обладнання та необхідної матеріально-технічної бази у заявника перед видачею ліцензії, замість існуючої формальної процедури отримання відомостей про її наявність.

По-друге, запроваджується на рівні закону конкретні вимоги до суб’єкта господарювання, що планує здійснювати діяльність поводження з небезпечними відходами, визначаються документи, які він повинен надати для проведення ліцензування.

Також, для попередження правопорушень у сфері поводження з небезпечними відходами запроваджується система моніторінгу поводження з небезпечними відходами”, – зазначив С.Тригубенко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Хочеш повідомити новину? Дій!

Реклама

Loading...

Реклама