дивись.info

Президент Німеччини назвав Бабин Яр унікальним місцем жахіття

2

Президент Німеччини Йоахім Гаук назвав Бабин Яр унікальним місцем жахіття.

Про це інформує УНІАН.

«У Бабиному Яру загони особливого призначення, таємна військова поліція і члени військ СС примусили своїх жертв роздягнутися, віддати свої цінні речі, відігнали їх ударами до краю урвища і розстріляли їх: чоловіків і жінок, дітей і старців – 33 771 особу лише протягом двох днів поспіль», – сказав Гаук.
Він наголосив, що прабабуся Каті Петровської є однією з тих жертв, яких «ми сьогодні тут оплакуємо». «Оповідання її правнучки – це щось особливе, щось дорогоцінне. Через десятиліття після злодіяння, воно повертає жертві назад її обличчя, ім`я та образ», – заявив Гаук.
Він заявив, що в теперішній час нащадки та родичі сильно залежать від сили уяви, і тому є потреба у більшій інформації, аніж просто цифри і факти, щоб віддатися спогадам і скорботі. «Оскільки ми прагнемо зрозуміти: хто ми? І звідки походимо? І хто йшов перед нами? Якраз літературні свідки, як видається мені, створили передумову для нашого сьогоднішнього вшанування», – сказав президент ФРН.
1Тому що ми сьогодні знаємо про Бабин Яр, ми завдячуємо всім тим, хто подолав небажання знати і применшування скоєного і навіть замовчування у різні часи», – додав Гаук.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Хочеш повідомити новину? Дій!

Реклама

Loading...

Реклама