У Львові професор з Канади розповість, як лікувати хвороби хребта

Школа реабілітаційної медицини УКУ запускає серію тренінгів з фізичної терапії та ерготерапії за участю закордонних функціональних фахівців, повідомляє прес-служба ЛМР.

Перший тренінг «Сучасний менеджмент поперекового болю» проведе фізичний терапевт з Канади, міжнародний навчальний координатор Школи реабілітаційної медицини Рената Роман.

Впродовж 17-19 жовтня у Львові вона розповість про те, як правильно лікувати проблеми з хребтом.

До тренінгу запрошуються фахівці реабілітаційної медицини (фізичні терапевти/фізичні реабілітологи), лікарі та інші медичні працівники, залучені до надання реабілітаційної допомоги при поперековому болі.

Тренінг відбуватиметься у режимі «hands on», коли теорія поєднуватиметься із практичними знаннями методик та інструментів реабілітаційної медицини з отриманням слухачами практичного досвіду, який вони зможуть використовувати в у професійній сфері. Учасники тренінгу дізнаються про сучасну модель обстеження пацієнтів зі скаргами на біль в спині, діагностичні алгоритми, напрямки реабілітаційного втручання, яке застосовують фізичні терапевти Канади.

За словами академічного директора Школи реабілітаційної медицини УКУ невролога Володимира Голика, проблема в тому, що більшість пацієнтів з болями в хребті покладаються на медикаментозну допомогу у той час, коли проблему можна усунути виконанням відповідних фізичних вправ.

«Зі 100 здорових людей при проведенні томографічного дослідження хребта у 60% можна виявити дегенеративно-дистрофічні ураження міжхребцевих дисків та у 20% безсимптомні дискові грижі. Факт їх наявності при томографічному обстеженні не є підставою для здійснення медикаментозного та оперативного лікування. У більшості випадків йдеться про систему укріплення мускулатури навколо хребта відповідними фізичними вправами, які призначає фізичний терапевт. Але відповідальність за їх виконання несе сама людина», – пояснює він.

Організатори заходу зазначають, що канадський підхід до лікування поперекового болю суттєво відрізняється від досвіду фахівців пострадянського простору. Закордоном є певні регламентовані алгоритми і протоколи, відповідно до яких різні методики лікування поперекового болю фінансуються в залежності від ефективності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: