дивись.info

ВР закликала міжнародні організації засудити російську агресію в Сирії

ВР закликала міжнародні організації засудити російську агресію в Сирії

Верховна Рада закликала організації та парламенти іноземних держав засудити дії сирійського режиму і підрозділів ЗС Росії.

Про це повідомляє парламентський кореспондент ІА Дивись.info.

Верховна РАДА прийняла проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до міжнародних організацій, парламентів держав-членів ОБСЄ та Організації ісламського співробітництва щодо останніх подій в Сирії.

За проголосувало – 241.

У зверненні міститься заклик до Ради безпеки ООН створити міжнародну групу слідчих з розслідування воєнних злочинів сирійського режиму та його союзника – РФ.

Також депутати закликали всіх членів Радбезу ООН у повній мірі взяти на себе відповідальність за попередження подальшого загострення конфлікту і вжити заходів для запобігання гуманітарній катастрофі, яка розгортається на очах у всього людства і загрожує повторенням трагедій на кшталт Сребрениці, Руанди і Грозного.

ВР закликала міжнародні організації, зокрема ООН та Європейський Союз посилити тиск на режим Володимира Путіна з метою примушення Росії дотримуватися норм міжнародного права, прав людини та міжнародного гуманітарного права в ході збройного конфлікту в Сирії.

Також парламент закликав усі причетні сторони сприяти створенню необхідних передумов для відновлення політичного процесу врегулювання, спрямованого на створення інклюзивної перехідної влади в Сирії, а також припинити активні бойові дії на всій території Сирії, зокрема в Алеппо, і дотримуватися режиму припинення вогню відповідно до резолюції Ради безпеки ООН 2268 (2016).

ВР закликала сторони збройного конфлікту забезпечити умови для створення гуманітарних коридорів для евакуації поранених.

У зверненні міститься заклик до сторін збройного конфлікту, зокрема РФ відмовитися від застосування нападів невибіркового характеру і зброї невибіркової дії, а також інших заборонених засобів і методів ведення війни в ході бойових дій у Сирії, зокрема від застосування авіації та артилерії в місцях скупчення та проживання цивільного населення.

Також парламент закликав сторони збройного конфлікту розпочати переговори щодо політичного врегулювання конфлікту в Сирії на основі резолюцій Ради безпеки ООН.
Міжнародні організації депутати закликають розслідувати випадки серйозних порушень міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права в ході збройного конфлікту в Сирії, зокрема воєнних злочинів і злочинів проти людяності, і притягнути до відповідальності осіб, що скоїли найсерйозніші злочини в ході збройного конфлікту на території Сирії; міжнародні організації та парламенти іноземних держав – засудити дії РФ, пов’язані з використанням збройного конфлікту в Сирії як випробувального полігону для новітніх систем і видів озброєнь.

В документі йдеться: «Триваючий шостий рік поспіль збройний конфлікт у Сирії та останні трагічні події, що розгортаються на наших очах у Східному Алеппо, зокрема зухвале бомбардування гуманітарного конвою ООН 19 вересня 2016 року та варварські методи тотального винищення цивільного населення, змушує Верховну Раду України зробити звернення».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Хочеш повідомити новину? Дій!

Реклама

Реклама