На рахунки фіктивних фірм з Одеси ТОВ «Онур» перерахувало понад 100 мільйонів гривень

10_main

ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» перевело одеським фірмам з ознаками фіктивності 101,5 млн грн, отриманих на держпідрядах щодо ремонту та будівництва доріг у Львівській та Київській областях.

Порушення виявила ГО «Громекс» при аналізі виконання договорів компанією протягом 2015 року, пишуть «Наші гроші.Львів».

Загалом у 2015 році «Онур» отримала замовлень на суму 859 млн грн. ГО «Громекс» вдалось встановити, що компанія перерахувала на три прописані в Одесі фіктивні фірми більше 101,5 млн грн бюджетних.

Йдеться про фірми:

ПП «Інгус Ойл» (71,16 млн грн)

У вересні 2016 року фірму зареєстрували на мешканку Чорноморська Одеської області Людмилу Барбул. Попередньою власницею була Наталія Фарина, а керівником – її співмешканець Андрій Фарина. Фарина також числиться власницею одеського ТОВ «Трейдингова компанія «Інгус», яке упродовж 2015-2016 років отримало держпідрядів на понад 25 млн грн, а з початку 2017 підписало договорів на 14,5 млн грн.

ПП «Інгус Ойл» у 2016 році отримало держпідрядів на понад 151 млн грн, роком раніше – 11,5 млн грн.

ТОВ «Тандем-Оіл» (21,4 млн грн)

У стані припинення з 10 березня 2017 року на підставі рішення суду за позовом ТОВ «Яблуневий дар» про визнання «Тандем-Оіл» банкрутом. Фірма з часу створення у 2007 році належала Мураду Келоєву. Він же числиться керівником одеського ТОВ «Барт», що належить мешканцю Дніпропетровської області Максиму Чичову.

За даними «Youcontrol», «Тандем-Оіл» протягом 2012-2014 років отримала замовлень від держави на майже 112 млн грн.

ТОВ «Систем інвест трейдінг» (8,95 млн грн)

Діяльність фірми припинена у листопаді 2016 року. Ліквідатором виступив власник фірми – одесит Денис Стеценко.

Як раніше повідомлялося, фірма почала вигравати тендери на початку листопада 2014 року, отримавши спочатку замовлення на паливо за 12 млн грн від Одеського порту, а потім ще один аналогічний контракт на 20 млн грн від Южненського порту. Протягом 2014-2015 років фірма освоїла на державних закупівлях понад 323 млн грн.

За інформацією «Громекс», зазначені підприємства фігурують у кримінальних провадженнях, пов’язаними з легалізацією доходів, присвоєнням бюджетних коштів та мають ознаки фіктивності, відтак, є підстави вважати, що вони були використані у схемі зі створення штучної документальної видимості здійснення фінансово-господарських операцій, в результаті якої бюджетні кошти переводили у готівку та повертали учасникам схеми.

Читайте також: Клуб для своїх: хто ремонтує дороги у Львові (інфографіка, опитування)  

Сьогодні ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» фігурує у 6 кримінальних провадженнях, відкритих за фактом завищення вартості робіт, переведення коштів на фіктивні фірми та ухилення від сплати податків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: