При ЛМР створять нову громадську раду – дитячу

1c0f0c45420eb37e94f1a7135983fc2d_XL

Першим кроком у реалізації стратегії «Львів - дружній до дітей», яку у місті напрацювали за попередні кілька місяців, стане створення Дитячої дорадчої ради при Львівській міській раді.

Першим кроком у реалізації стратегії «Львів - дружній до дітей», яку у місті напрацювали за попередні кілька місяців,  стане створення Дитячої дорадчої ради при Львівській міській раді.

Про це повідомили під час брифінгу депутатки Львівської міської ради Уляна Пак та Юлія Гвоздович.

У заході також взяли участь директорка Львівського міського координаційно-методичного центру «Галицьке юнацтво» Галина Макарчук та заступниці президента міського учнівського парламенту Єва Гулак і Вікторія Піка.

Саме зі створення Дитячої дорадчої ради при міській раді рекомендує почати реалізацію стратегії міста дружнього до дітей, ЮНІСЕФ. Така дитяча структура при ЛМР, до якої, попередньо, має увійти до 12 підлітків від 12 до 18 років, буде наглядати за реалізацією стратегії «Львів - дружній до дітей», а також висловлювати свої пропозиції та зауваження щодо будь-яких документів, за які голосують депутати, і які стосуються або можуть стосуватися дітей.

«Дитяча громадська рада при ЛМР буде консультативно-дорадчим органом у всіх справах, які стосуються дітей. Йдеться також про залучення її до бюджетного планування. Ми будемо пропонувати їй на розгляд проект бюджету, а також усі галузеві молодіжні програми тощо. Я вірю, що ініціативні юні львів’яни зможуть активно включитися у різні процеси міського самоврядування, навчаться вільно висловлювати свою думку і матимуть свою точку зору навіть у питаннях містобудування, коли ми, наприклад, будемо затверджувати генеральний план. Відтак, наша Дитяча рада стане ще одним способом виховання у дітей активної життєвої позиції, віри у свої сили та залучення їх до управління містом», - каже голова комісії законності, депутатка від Української Галицької Партії Юлія Гвоздович, яка, разом із колегою Уляною Пак (БПП) ініціювала напрацювання загальноміської стратегії “Львів дружній до дітей”.

Зі слів депутата Уляни Пак, за основу буде взято міжнародні документи, які здійснюють захист дітей, враховуючи їхні думки і потреби.

«Наше положення просякнуте ідеями Конвенції  про права дитини та відповідної декларації. Зараз є багато різноманітних новацій, наприклад, управління освіти напрацьовує стратегію освіти до 2020 року. Відповідно, хотілось би, щоб в основоположних документах, які стосуються дітей, були залучені безпосередньо діти, щоб вони брали активну участь в її напрацюванні».

Важливим завданням Дитячої громадської ради має стати підвищення освіченості підлітків, щоб вони самі розуміли максимальну кількість процесів, які відбуваються в міському самоврядуванні, і могли впливати на те, що відбувається в місті. Також ця рада, вважають депутати, зможе передавати свої знання своїм одноліткам і навіть молодшим за себе. Адже склад Дитячої ради має змінюватися кожні два роки, а її голову переобиратимуть раз на півроку, щоб виховувати полілідерство та запобігти перетворенню цієї особи у таку собі «політичну фігуру».

Дитяча дорадча рада при ЛМР  має запрацювати вже з початку нового навчального року,  претендентів на члени цієї ради відбиратимуть за допомогою есе на конкретну тему, яку оголосять при старті формування нового органу - вже у середині серпня.

До складу Дитячої наглядової ради мають увійти представники якнайширших категорій дітей. А саме - члени учнівського парламенту, студентського самоврядування училищ та коледжів, представники вразливих категорій сімей, діти з інвалідністю, делегати від середовища громадських організацій (таких, які працюють з дітьми. Наприклад, «Пласт»).

«Регламентувати діяльність Дитячої ради буде спеціальне Положення, яке ми з Уляною Пак подамо на розгляд ради вже 29 червня. Організаційно ця рада буде належати до Департаменту гуманітарної політики ЛМР. А також я сподіваюся, що менторську підтримку їй будуть надавати депутати. Особливо, члени комісії з гуманітарної політики, комісії культури, молоді і спорту, а також, як співініціатори створення стратегії “Львів дружній до дітей”, ми з Уляною Пак будемо намагатися зробити Дитячу раду справді дієвою, надихати та підкидати їй нові ідеї», - каже Юлія Гвоздович.

Джерело: lvivrada.gov.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: