Депутати включили до порядку денного законопроекти, які запустять медичну реформу

IMG_0990

Сьогодні депутати Верховної Ради включили до порядку денного законопроекти, які мають запустити медичну реформу в Україні. Ці законопроекти розроблені Урядом та доопрацьовані парламентською робочою групою. Вони запроваджують новий дієвий механізм реалізації пацієнтами конституційного права на безкоштовну медичну допомогу, отримання якісних медичних послуг та лікарських засобів.

Відтак, відповідно до законопроектів:

  1. Запроваджується новий дієвий механізм реалізації конституційного права на безкоштовну медичну допомогу, отримання якісних медичних послуг та лікарських засобів.

Читайте також: У Львові 2 618 дітей з інвалідністю отримають допомогу

  1. Запроваджуються державні гарантії оплати наданих пацієнтам медичних послуг та лікарських засобів за рахунок коштів держбюджету за принципом «гроші ходять за пацієнтом». Ми припиняємо фінансувати з бюджету стіни лікарень та ліжко-місця, ми будемо фінансувати надання конкретної медичної допомоги конкретній людині.
  2. Вводиться поняття «державного гарантованого пакету» – визначеного обсягу медичних послуг та лікарських засобів, які держава зобов'язується оплачувати за наперед встановленим єдиним тарифом. Деталізований опис цих послуг та лікарських засобів подається Кабінетом Міністрів та затверджується Верховною Радою у складі проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік, як один із його додатків. Державні фінансові гарантії надаються не залежно від будь-яких додаткових критеріїв усім громадянам України.
  3. Повній оплаті з держбюджету підлягатимутьмедичні послуги та лікарські засоби на рівні: первинної допомоги (допомога педіатрів, терапевтів, сімейних лікарів)
    • екстреної допомоги (невідкладна допомога – термінові операції, в т.ч. в разі серцевого нападу, гострого апендициту, переломів)
    • паліативної допомоги (пацієнтам, що мають смертельні захворювання, щоб полегшити їхні страждання, перш за все надання адекватного знеболювання).
  4. Медичні послуги в рамках державного гарантованого пакету надаватимуться закладами охорони здоров'я будь-якої форми власності та фізичними особами-підприємцями, що мають ліцензію на медичну практику, відповідно до договорів про медичне обслуговування населення, укладених з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері організації фінансування надання медпослуг. Оплата за надані пацієнтам послуги здійснюватиметься на підставі такого договору.
  5. Державні фінансові гарантії запроваджуються поступово, на первинному рівні вже з січня 2018 року, на інших рівнях – до 2020 року. Вже з січня 2018 року пацієнти мають обрати лікаря з надання первинної медичної допомоги і підписати з ним угоду на обслуговування – декларацію. Лікар не може відмовити пацієнту у прийнятті декларації через наявність у нього хронічного захворювання, а також за критеріями віку, соціального статусу, матеріального становища, зареєстрованого місця проживання.
  6. В Україні визнаватимуться міжнародні клінічні настанови, що дозволять застосувати кращі світові практики та досягнення доказової медицини.
  7. Пільги, що вже існують у сфері медичного обслуговування, залишаються чинними та реалізуються у відповідності до тих законів, якими вони впроваджені.
  8. Додаткові державні фінансові гарантії повної оплати всіх медичних послуг для учасників антитерористичної операції (лікування поранень, контузій та каліцтв).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: