Львівська міськрада неправомірно обмежує доступ громадян до пленарних засідань, — рішення суду

izmenenie-sposoba-i-poryadka-ispolneniya-resheniya-suda
Фото: ID Legal Group

ГО «Розвиток Громади» виграла вже другу справу у Львівської міської ради, цього разу в апеляційній інстанції, щодо визнання нечинними певні положення Регламенту.

Про це повідомляє прес-центр громадської організації.

Львівська міська рада програла у суді апеляційної інстанції ГО «Розвиток громади». Відповідно, 18 серпня суд вдруге визнав нечинними положення Регламенту ЛМР щодо порядку допущення на пленарні засідання міської ради представників територіальної громади.

Так, ще у березні цього року юридичне управління громадської організації звернулося з позовом до Галицького районного суду щодо неправомірних дій Львівської міської ради. В результаті суд виніс рішення на користь громадської організації та визнав нечинними положення Регламенту, які обмежували права громадян на участь в місцевому самоврядуванні.

Нагадаємо, 2 березня 2017 року на пленарному засіданні Львівської міської ради було прийнято рішення про внесення змін до ухвал ЛМР від 17.03.2016 року № 260 «Про Регламент Львівської міської ради 7-го скликання» та від 10.11.2016 року № 1185 «Про порядок виступів на пленарних засіданнях Львівської міської ради». Ними визначили порядок участі громадян, членів територіальної громади м. Львова, представників засобів масової інформації у місцевому самоврядуванні. А саме: порядок доступу (можливість присутності) до пленарного засідання та порядок виступів на пленарних засіданнях Львівської міської ради.

«Такими чином ЛМР, фактично, обмежила право членів територіальної громади м. Львова бути присутніми на своїх пленарних засіданнях. В п. 4 Регламенту було зазначено, що право членів територіальної громади м. Львова та представників засобів масової інформації бути присутніми на пленарному засіданні може бути обмежено у разі відсутності вільних місць. Внаслідок цього в п.п.  4.1., 4.1.1, 4.1.2. та 4.1.3. було визначено пріоритетність членів територіальної громади на право бути присутнім на сесії», — зазначають у ГО «Розвиток Громади».

Втім прийняті зміни суперечать не лише Конституції України, але й Закону України «Про доступ до публічної інформації» в якому вказано, що право на доступ до публічної інформації гарантується доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в якому прописано, що сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Відтак порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до закону — переконують юристи громадської організації.

Читайте також: Проект бюджету-2018 – велика приватизаційна фантазія, – економіст

Зауважимо, що в українському законодавстві не передбачено підстав для обмеження доступу до засідань колегіальних органів місцевого самоврядування, окрім випадків передбачених Законами України «Про правовий режим надзвичайного стану» (стаття 18) та «Про правовий режим воєнного стану» (стаття 8). При цьому необхідно враховувати конституційно закріплену заборону на обмеження прав і свобод людини і громадянина, встановленої нормою статті 64 Конституції України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: