П'ять лайфхаків оздоровлення у вихідні

ovochi

Якщо змінити свій спосіб життя хоча би на два дні — організм вже буде дуже вдячний. І ви це обов'язково відчуєте.

Всім нам хочеться бути здоровими, енергійними і жити якомога довше. Це нормальне бажання. І ми розуміємо, що наше харчування дуже сильно впливає і на самопочуття, і на працездатність.

Але, з іншого боку, є реальність.А вона така, що в будні дні нам потрібно рано вставати, готувати для всієї сім'ї, зробити купу завдань, працювати ефективно весь день, витримувати стреси і ще й при цьому мати більш-менш нормальний вигляд.

До лікаря-дієтолога зебільшого приходять ті, кого життя так «скрутило», що далі нікуди — вага надмірна, холестерин і цукор високі, задишка, проблеми із серцем, печінкою. Тут якось вже і про довголіття мова не йде.

І все ж таки, що робити, з чого почати?

Не робіть з їжі культу, готуйте максимально все швидко і просто: або сире, або варене/печене. Багатоступеневі рецепти — це не для вас, цінуйте свій час.

Нехай завжди в домі будуть бобові (різні), крупи (гречка, овес, кіноа, амарант), какао, яйця, кисломолочні напої, трошки сиру, всякі овочі (все купуйте у невеликий кількостях, беріть всього потрохи), заморожені ягоди, горіхи сушені, насіння. Всі горіхи та насіння я тримаю в холодильнику.

Почніть з вихідних — в ці дні максимально харчуйтеся здорово, тобто все відверто шкідливе (солодощі, напої солодкі, алкоголь, смажене, копчене, борошняне) не вживайте. Це вже великий плюс.

Сплануйте день так, щоб хоча б дві години були проведені в русі (ходіть, гуляйте, робить вправи, віджимайтеся і т.д.), бажано на свіжому повітрі.
Намагайтеся в ці дні не просто уникати шкідливого, але й вживати продукти з максимальною користю.

Зелень. Супермаркетна теж підійде, киньте її на півгодини в чисту воду.
Різнокольорові овочі. Свіжі та варені/печені.
Бобові. Вони реально корисні і від них не вздувається живіт, якщо це сочевиця або нут ф якщо їх не поєднувати з солодощами та хлібом. Почати можна з 2-3 столових ложок.

Суперфуди. Це продукти з багатьма корисними властивостями, наприклад, насіння льону, чіа, крупа кіноа, горіхи, какао, 99% шоколад (так, делікатес, але ж 1 квадратик!), мікрозелень, морська капуста, брокколі, авокадо, грейпфрут, зелене місцеве кисле свіже яблуко, гриби шиїтаки, якісний зелений чай, ягоди і т.д.

МІЙ СНІДАНОК

Каша із сочевиці з томатним пюре і куркумою, змішана з вареною крупою кіноа, полита оливковою олією extra virgin.
«Зелена тарілка»: пів авокадо, петрушка, рукола, брокколі.
«Ягідно-фруктова тарілка»: журавлина, брусниця, гранат, грейпфрут, квадратик 99% шоколаду.
Насіння чіа. Попередньо розмочене в теплій воді, змішане з двома столовими ложками кефіру.
Яйце варене, половинка, з хумусом.
Вода з лимоном, температури чаю.

Чим корисний?

Нутрієнти найкращої якості: білки, жири, складні вуглеводи та фітонутрієнти.
Низький глікемічний індекс. Це важливо не лише для запобігання цукрового діабету 2 типу, збільшення маси тіла, але й для профілактики запалень, хвороб і старіння організму взагалі.
Багато клітковини. Вона добре насичує, «годує» кишечні мікроорганізми і забезпечує здоров'я мозку.

Поліфеноли. Це група фітонутрієнтив, які мають адаптогенну та загальну оздоровчу дію (наприклад, гранат пригнічує ріст патогенної мікрофлори в кишечнику, а, значить, зміцнює імунітет, журавлина запобігає запальним явищам в сечовивідних шляхах — профілактика циститів і т.п.).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: