Синютка наголосив генконсулу Польщі на важливості перегляду рішення щодо Святослава Шеремети 

23772078_1784587714897362_1753676822_n_1511200248_613x408.66666666667_3_0

Під час зустрічі із Рафалом Вольскі Олег Синютка наголосив на важливості перегляду рішення щодо Святослава Шеремети.

Сьогодні, 20 листопада, відбулась зустріч голови Львівської ОДА Олега Синютки із Генеральним консулом Республіки Польща у Львові Рафалом Вольскі. Під час зустрічі очільник Львівщині висловив застереження стосовно рішення, яке прийняла польська сторона щодо Святослава Шеремети, передає прес-служба Львівської ОДА.

«Ми нікому не дамо ревізувати нашу історію. Підручники з історії України не будуть писатися ні в Москві, ні в будь-якій іншій столиці світу. Підручники з історії України, на жаль, написані кров'ю українських патріотів і це наша внутрішня справа, наші національні інтереси як трактувати ті чи інші події. І те, що стосується Української революції столітньої давнини, УПА, Голодомору та інших історичних подій – це наше право та наші національні інтереси», - наголосив Олег Синютка.

В межах зустрічі голова Львівської обласної державної адміністрації висловив певність щодо необхідності перегляду польською стороною рішення щодо Святослава Шеремети як запоруки добросусідських стосунків між країнами.

«Ми завжди виступаємо за добросусідські стосунки, але я переконаний, що ми не маємо права давати будь-кому зловживати цим і нехтувати нашою толерантністю і нашим бажанням добросусідства. Я впевнений, що такі рішення повинні бути переглянуті польською стороною як символ добросусідства і бажання мати добрі стосунки між українцями і поляками», - додав Олег Синютка.

Нагадаємо, 18 листопада відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій, ГО «Українські меморіали» не зміг перетнути українсько-польський кордон. Святослав Шеремета їхав автобусом у складі української групи, зокрема з товариством «Надсяння» у Ланцут (Польща), що поблизу Ряшева, на український військовий цвинтар, щоб вшанувати пам’ять близько 400 українських вояків Української Галицької Армії та Армії Української Народної Республіки. За словами Шеремети, спершу його на польському кордоні у пункті перетину «Медика» польський прикордонник попросив відійти і почекати старшого зміни. Натомість автобус з групою, з якою він їхав, пропустили у Польщу. Його паспорт забрали і змусили очікувати в залі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: