Україна увійшла у трійку головних ворогів РФ, – опитування

waJ4Iyshutterstock

Дві третини росіян вважають, що сьогодні у Росії є вороги, головними з яких є США, Україна і Європа.

Про це свідчить опитування Левада-центру, проведене на початку грудня 2017 року, повідомляє УП.

66% респондентів відповіли ствердно на питання, чи є у нинішньої Росії вороги, а 21% заперечує їх наявність.

Частка тих, хто вважає, що у Росії є вороги, виявилася мінімальною з 2012 року - тоді про це заявили 63% опитаних. Рекордний результат за 23 роки досліджень з цього питання було зафіксовано в 2014 році – тоді цю позицію поділяли 84% респондентів.

Головними ворогами Росії респонденти назвали США (68%), Україну (29%) і Євросоюз (14%).

Далі йдуть колишні республіки СРСР (10%), Польща (8%), Німеччина, НАТО і Англія (по 6%), прихильники «Ісламської держави» (5%), держави Близького Сходу (4%).

Ті, хто сьогодні перебуває при владі – чиновники, уряд, «друзі Путіна» – набрали 4%.

Серед «аутсайдерів» рейтингу ворогів, за версією росіян, – терористи, країни Далекого Сходу, корупція (у них по 3%).

Респонденти давали й екзотичні відповіді (їхній результат не перевищує статистичної похибки). Наприклад, ворогами Росії 2% опитаних вважають «опозицію / п'яту колону / засновника Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального».

По 1% чи менше отримали «русофоби / західники», президент Володимир Путін, ліберали і сіоністи. Менше 1% сприймають як ворогів чеченських бойовиків.

23% респондентів вважають, що Росія «оточена ворогами з усіх боків», 21% називають найнебезпечнішими ворогами РФ «прихованих, внутрішніх».

Російські експерти констатують, що США перебувають у списку головних недругів Росії з кінця 1990-х, а Європа і Україна потрапили в нього після Євромайдану й анексії Криму.

Відповідно до опублікованого наприкінці 2017 року опитування «Левада-центру» про ставлення росіян до країн і санкцій, частка респондентів, які негативно ставляться до США, зросла за період з січня до грудня 2017 року з 49 до 60%, а до ЄС – з 47 до 54% за той же період. Частка респондентів, які негативно ставляться до України, зросла з 54 до 56%.

Респондентам також поставили запитання, чи варто Росії і НАТО побоюватися один одного. 41% вважають, що Росія становить обґрунтовану загрозу для НАТО (в минулому році так вважали 37%). Водночас 57% (55% в минулому році) опитаних вважають, що і у Росії є підстави побоюватися НАТО.

«Левада-центр» проводив опитування 1-5 грудня 2017 року серед 1,6 тисячі осіб віком від 18 років у 137 населених пунктах 48 регіонів РФ. Статистична похибка не перевищує 3,4%.

Згідно з опитуванням ВЦИОМ, проведеного в червні 2017 року, небезпека військового нападу на Росію турбувала 38% росіян. Потенційними джерелами агресії називали США (63% від тих, хто бачить загрозу нападу) і Україну (31%). Далі йшли НАТО (7%), Китай (5%), Великобританія (4%), ІД (4%), Сирія (3%), Німеччина (3%) й інші країни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: