дивись.info

У Лос-Анджелесі оголосили номінантів на «Оскар» (список)

У Лос-Анджелесі оголосили номінантів на «Оскар» (список)
Фото: Ivona - bigmir)net

Американська кіноакадемія у вівторок оголосила номінантів на 90-ту премію «Оскар».

Урочиста церемонія пройшла в театрі Семюела Голдвіна в Лос-Анджелесі, повідомляє Укрінформ.

Зазначається, що нагороди «Оскар» будуть вручені у 24 категоріях.

У головній категорії «Кращий фільм» висунуті картини: «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі», «Форма води», «Секретне досьє», «Примарна нитка» «Леді Берд», «Пастка», «Дюнкерк», «Темні часи» і «Клич мене своїм ім’ям».

На кращого режисера претендують Крістофер Нолан («Дюнкерк»), Джордан Піл («Пастка»), Грета Гервіг («Леді Берд»), Пол Томас Андерсон («Примарна нитка») і Гільєрмо дель Торо («Форма води»).

Кращого актора американським кіноакадемікам доведеться обирати серед Тімоті Шаламе («Клич мене своїм ім’ям»), Деніела Дей-Льюїса («Примарна нитка»), Деніела Калуя («Пастка»), Гері Олдмана («Темні часи») і Дензела Вашингтона («Роман Ізраел, Esq».).

Кращою актрисою можуть стати Саллі Гокінс («Форма води»), Френсіс МакДорманд («Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі»), Марго Роббі («Я, Тоня»), Сірша Ронан («Леді Берд») і Меріл Стріп («Секретне досьє»).

Повний список номінантів на 90-ту кінопремію «Оскар» виглядає так:

Кращий фільм:

  • «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі»
  • «Форма води»;
  • «Секретне досьє»;
  • «Примарна нитка»;
  • «Леді Берд»;
  • «Пастка»;
  • «Дюнкерк»;
  • «Темні часи»;
  • «Клич мене своїм ім’ям».

Кращий режисер:

  • Крістофер Нолан («Дюнкерк»);
  • Джордан Піл («Пастка»);
  • Грета Гервіг («Леді Берд»);
  • Пол Томас Андерсон («Примарна нитка»);
  • Гільєрмо дель Торо («Форма води»).

Краща жіноча роль:

  • Саллі Гокінс («Форма води»);
  • Френсіс МакДорманд («Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі»);
  • Марго Роббі («Я, Тоня»);
  • Сірша Ронан («Леді Берд»);
  • Меріл Стріп («Секретне досьє»).

Краща чоловіча роль:

  • Тімоті Шаламе («Клич мене своїм ім’ям»);
  • Деніел Дей-Льюїс («Примарна нитка»);
  • Деніел Калуя («Пастка»);
  • Гері Олдман («Темні часи»);
  • Дензел Вашингтон («Роман Ізраел, Esq.»).

Краща жіноча роль другого плану:

  • Мері Джей Блайдж («Ферма «Мадбаунд»);
  • Еллісон Дженні («Я, Тоня»);
  • Леслі Менвілл («Примарна нитка»);
  • Лорі Меткаф («Леді Берд»);
  • Октавія Спенсер («Форма води»).

Краща чоловіча роль другого плану:

  • Віллем Дефо («Проект «Флорида»);
  • Вуді Харрельсон («Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі»);
  • Річард Дженкінс («Форма води»);
  • Крістофер Пламмер («Всі гроші світу»);
  • Сем Рокуелл («Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі»).

Краща операторська робота:

  • «Той, що біжить по лезу 2049»;
  • «Темні часи»;
  • «Дюнкерк»;
  • «Ферма «Мадбаунд»;
  • «Форма води».

Кращий монтаж:

  • «На драйві»;
  • «Дюнкерк»;
  • «Я, Тоня»;
  • «Форма води»;
  • «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі».

Кращий фільм іноземною мовою:

  • «Фантастична жінка» (Чилі);
  • «Нелюбов» (Росія);
  • «Про тіло і душу» (Угорщина);
  • «Квадрат» (Швеція);
  • «Образа» (Ліван).

Краща повнометражна анімація:

  • «Бебі-бос»;
  • «Добувачка»;
  • «Таємниця Коко»;
  • «Фердинанд»;
  • «З любов’ю, Вінсент».

Найкращий повнометражний документальний фільм:

  • «Досить маленький для в’язниці»;
  • «Ікар»;
  • «Обличчя, села»;
  • «Стронг-Айленд»;
  • «Останні люди в Алеппо».

Кращий адаптований сценарій:

  • «Клич мене своїм ім’ям»;
  • «Горе-творець»;
  • «Логан»;
  • «Гра Моллі»;
  • «Ферма «Мадбаунд».

Кращий оригінальний сценарій:

  • «Любов-хвороба»;
  • «Пастка»;
  • «Леді Берд»;
  • «Форма води»;
  • «Три білборда на кордоні Еббінга, Міссурі».

Кращий оригінальний саундтрек:

  • «Дюнкерк»;
  • «Примарна нитка»;
  • «Форма води»;
  • «Зоряні війни: Останні джедаї»;
  • «Три білборда на кордоні Еббінга, Міссурі».

Найкраща оригінальна пісня до фільму:

  • «Ферма «Мадбаунд»;
  • «Клич мене своїм ім’ям»;
  • «Таємниця Коко»;
  • «Маршалл»;
  • «Найвеличніший шоумен».

Кращі візуальні ефекти:

  • «Той, що біжить по лезу 2049»;
  • «Вартові Галактики 2»;
  • «Конг: Острів черепа»;
  • «Зоряні війни: Останні джедаї»;
  • «Війна за планету мавп».

Кращий дизайн костюмів:

  • «Красуня і чудовисько»;
  • «Примарна нитка»;
  • «Вікторія і Абдул»;
  • «Форма води»;
  • «Темні часи».

Кращий грим і дизайн зачісок:

  • «Темні часи»;
  • «Вікторія і Абдул»;
  • «Диво».

Краща робота художника-постановника:

  • «Красуня і чудовисько»;
  • «Той, що біжить по лезу 2049»;
  • «Темні часи»;
  • «Дюнкерк»;
  • «Форма води».

Кращий звук:

  • «На драйві»;
  • «Той, що біжить по лезу 2049»;
  • «Дюнкерк»;
  • «Форма води»;
  • «Зоряні війни: Останні джедаї».

Кращий монтаж звуку:

  • «На драйві»;
  • «Той, що біжить по лезу 2049»;
  • «Дюнкерк»;
  • «Форма води»;
  • «Зоряні війни: Останні джедаї».

Найкраща короткометражна анімація:

  • Dear Basketball;
  • Garden Party;
  • Negative Space;
  • LOU;
  • Revolting Rhymes Part One.

Найкращий короткометражний ігровий фільм:

  • DeKalb Elementary;
  • The Eleven O’clock;
  • Watu Wote: All of us;
  • The Silent Child;
  • My Nephew Emmett.

Найкращий документальний короткометражний фільм:

  • Edith+Eddie;
  • Heroin(e);
  • Heaven is a traffic jam on the 405;
  • Stop Traffic;
  • Knife Skills.

Оголосили номінантів актриса Тіффані Хеддіш та актор і режисер Енді Серкіс. Спеціальними гостями трансляції стали актори Пріянка Чопра, Мішель Йео, Зої Салдана, Моллі Шеннон, Сальма Хайек, Мішель Родрігес, Галь Гадот, Ребел Уілсон і Розаріо Доусон.

90-я церемонія вручення нагород Американської кіноакадемії відбудеться в ніч з 4 на 5 березня у театрі «Долбі» (Hollywood, Лос-Анджелес), початок – 2:30 (за Києвом). Пряму трансляцію вестиме американський канал ABC. Ведучим церемонії вдруге поспіль стане комік Джиммі Кіммел.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама

Реклама