У Лос-Анджелесі оголосили номінантів на «Оскар» (список)
Американська кіноакадемія у вівторок оголосила номінантів на 90-ту премію «Оскар».
Урочиста церемонія пройшла в театрі Семюела Голдвіна в Лос-Анджелесі, повідомляє Укрінформ.
Зазначається, що нагороди «Оскар» будуть вручені у 24 категоріях.
У головній категорії «Кращий фільм» висунуті картини: «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі», «Форма води», «Секретне досьє», «Примарна нитка» «Леді Берд», «Пастка», «Дюнкерк», «Темні часи» і «Клич мене своїм ім'ям».
На кращого режисера претендують Крістофер Нолан («Дюнкерк»), Джордан Піл («Пастка»), Грета Гервіг («Леді Берд»), Пол Томас Андерсон («Примарна нитка») і Гільєрмо дель Торо («Форма води»).
Кращого актора американським кіноакадемікам доведеться обирати серед Тімоті Шаламе («Клич мене своїм ім'ям»), Деніела Дей-Льюїса («Примарна нитка»), Деніела Калуя («Пастка»), Гері Олдмана («Темні часи») і Дензела Вашингтона («Роман Ізраел, Esq».).
Кращою актрисою можуть стати Саллі Гокінс («Форма води»), Френсіс МакДорманд («Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі»), Марго Роббі («Я, Тоня»), Сірша Ронан («Леді Берд») і Меріл Стріп («Секретне досьє»).
Повний список номінантів на 90-ту кінопремію «Оскар» виглядає так:
Кращий фільм:
- «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі»
- «Форма води»;
- «Секретне досьє»;
- «Примарна нитка»;
- «Леді Берд»;
- «Пастка»;
- «Дюнкерк»;
- «Темні часи»;
- «Клич мене своїм ім'ям».
Кращий режисер:
- Крістофер Нолан («Дюнкерк»);
- Джордан Піл («Пастка»);
- Грета Гервіг («Леді Берд»);
- Пол Томас Андерсон («Примарна нитка»);
- Гільєрмо дель Торо («Форма води»).
Краща жіноча роль:
- Саллі Гокінс («Форма води»);
- Френсіс МакДорманд («Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі»);
- Марго Роббі («Я, Тоня»);
- Сірша Ронан («Леді Берд»);
- Меріл Стріп («Секретне досьє»).
Краща чоловіча роль:
- Тімоті Шаламе («Клич мене своїм ім'ям»);
- Деніел Дей-Льюїс («Примарна нитка»);
- Деніел Калуя («Пастка»);
- Гері Олдман («Темні часи»);
- Дензел Вашингтон («Роман Ізраел, Esq.»).
Краща жіноча роль другого плану:
- Мері Джей Блайдж («Ферма «Мадбаунд»);
- Еллісон Дженні («Я, Тоня»);
- Леслі Менвілл («Примарна нитка»);
- Лорі Меткаф («Леді Берд»);
- Октавія Спенсер («Форма води»).
Краща чоловіча роль другого плану:
- Віллем Дефо («Проект «Флорида»);
- Вуді Харрельсон («Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі»);
- Річард Дженкінс («Форма води»);
- Крістофер Пламмер («Всі гроші світу»);
- Сем Рокуелл («Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі»).
Краща операторська робота:
- «Той, що біжить по лезу 2049»;
- «Темні часи»;
- «Дюнкерк»;
- «Ферма «Мадбаунд»;
- «Форма води».
Кращий монтаж:
- «На драйві»;
- «Дюнкерк»;
- «Я, Тоня»;
- «Форма води»;
- «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі».
Кращий фільм іноземною мовою:
- «Фантастична жінка» (Чилі);
- «Нелюбов» (Росія);
- «Про тіло і душу» (Угорщина);
- «Квадрат» (Швеція);
- «Образа» (Ліван).
Краща повнометражна анімація:
- «Бебі-бос»;
- «Добувачка»;
- «Таємниця Коко»;
- «Фердинанд»;
- «З любов'ю, Вінсент».
Найкращий повнометражний документальний фільм:
- «Досить маленький для в'язниці»;
- «Ікар»;
- «Обличчя, села»;
- «Стронг-Айленд»;
- «Останні люди в Алеппо».
Кращий адаптований сценарій:
- «Клич мене своїм ім'ям»;
- «Горе-творець»;
- «Логан»;
- «Гра Моллі»;
- «Ферма «Мадбаунд».
Кращий оригінальний сценарій:
- «Любов-хвороба»;
- «Пастка»;
- «Леді Берд»;
- «Форма води»;
- «Три білборда на кордоні Еббінга, Міссурі».
Кращий оригінальний саундтрек:
- «Дюнкерк»;
- «Примарна нитка»;
- «Форма води»;
- «Зоряні війни: Останні джедаї»;
- «Три білборда на кордоні Еббінга, Міссурі».
Найкраща оригінальна пісня до фільму:
- «Ферма «Мадбаунд»;
- «Клич мене своїм ім'ям»;
- «Таємниця Коко»;
- «Маршалл»;
- «Найвеличніший шоумен».
Кращі візуальні ефекти:
- «Той, що біжить по лезу 2049»;
- «Вартові Галактики 2»;
- «Конг: Острів черепа»;
- «Зоряні війни: Останні джедаї»;
- «Війна за планету мавп».
Кращий дизайн костюмів:
- «Красуня і чудовисько»;
- «Примарна нитка»;
- «Вікторія і Абдул»;
- «Форма води»;
- «Темні часи».
Кращий грим і дизайн зачісок:
- «Темні часи»;
- «Вікторія і Абдул»;
- «Диво».
Краща робота художника-постановника:
- «Красуня і чудовисько»;
- «Той, що біжить по лезу 2049»;
- «Темні часи»;
- «Дюнкерк»;
- «Форма води».
Кращий звук:
- «На драйві»;
- «Той, що біжить по лезу 2049»;
- «Дюнкерк»;
- «Форма води»;
- «Зоряні війни: Останні джедаї».
Кращий монтаж звуку:
- «На драйві»;
- «Той, що біжить по лезу 2049»;
- «Дюнкерк»;
- «Форма води»;
- «Зоряні війни: Останні джедаї».
Найкраща короткометражна анімація:
- Dear Basketball;
- Garden Party;
- Negative Space;
- LOU;
- Revolting Rhymes Part One.
Найкращий короткометражний ігровий фільм:
- DeKalb Elementary;
- The Eleven O'clock;
- Watu Wote: All of us;
- The Silent Child;
- My Nephew Emmett.
Найкращий документальний короткометражний фільм:
- Edith+Eddie;
- Heroin(e);
- Heaven is a traffic jam on the 405;
- Stop Traffic;
- Knife Skills.
Оголосили номінантів актриса Тіффані Хеддіш та актор і режисер Енді Серкіс. Спеціальними гостями трансляції стали актори Пріянка Чопра, Мішель Йео, Зої Салдана, Моллі Шеннон, Сальма Хайек, Мішель Родрігес, Галь Гадот, Ребел Уілсон і Розаріо Доусон.
90-я церемонія вручення нагород Американської кіноакадемії відбудеться в ніч з 4 на 5 березня у театрі «Долбі» (Hollywood, Лос-Анджелес), початок – 2:30 (за Києвом). Пряму трансляцію вестиме американський канал ABC. Ведучим церемонії вдруге поспіль стане комік Джиммі Кіммел.
Коментарі