дивись.info

Чому громадська рада при ДФС Львівщини вимагає призначити нового керівника митниці

Чому громадська рада при ДФС Львівщини вимагає призначити нового керівника митниці
Фото ілюстративне

Колонка голови Громадської ради при ГУ ДФС Львівської області Ігоря Коця.

9 місяців тягнеться проблема з вимогою призначити керівника Львівської митниці. Звернення, вимоги, протести.. А віз і далі там.

Зупинити практику призначення виконувачів обов’язків на посаду начальника Львівської митниці командою Громадської ради при ДФС ми вимагали ще з першого засідання 25 січня. У листах до ДФС України, Мінфіну, народних депутатів, на координаційних радах при ЛОДА аргументували, що необхідно відновити нормальне управління Львівською митницею. Нові керівники – не відповідають за раніше прийняті рішення, потребують часу на вникнення у справи, оренду житла. Двоголів’я митниці провокує підкилимні баталії. Щоразу представники влади з нами погоджувались та відповідали, що «ось-ось», почекайте. Врешті, терпець урвався, ми об’єднались з іншими громадськими силами  та поставили вимогу з визначеними дедлайнами.

Наприкінці липня від ДФС України отримали листа – «призначити керівника не можемо, оскільки попередній не звільнився». А жоден з претендентів самотужки не поступиться, бо за ними хтось вищий стоїть. Відтак, цей лист – юридичні норми, за якими можна приховати боротьбу за впливи. Владу влаштовує хаос, розмита відповідальність. У каламутній воді важче щось розгледіти чи з кого спитати. Виконувачем обов’язків залишається і керівник ДФС України. Стартували вибори, а митниця завжди була «золотим дном».

Як діяти громадському сектору? Ми підсилимо роботу в інформаційну полі – донесення інформації до людей, єднання однодумців, фаховий аналіз роботи митниці, конкретні пропозиції, що вноситимуть порядок до її функціонування – крок за кроком. Це довгострокова щоденна робота, але саме така приносить реальні зрушення. На фундаменті простих правил залишати воду каламутною буде дедалі важче. Це як у притчі – якщо кинути жабу в гарячу воду – вона вистрибне; якщо ж кинути у холодну і повільно підігрівати – вона звариться.

Ігор Коць,

голова Громадської ради при ГУ ДФС Львівської області

Думки, висловлені в рубриці «Колонки», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію редакції ІА Дивись.info.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.