дивись.info

Які свята відзначають 4 квітня (іменини, народні прикмети)    

Які свята відзначають 4 квітня (іменини, народні прикмети)    

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 4 квітня в Україні і світі.

Свята та події 4 квітня

У багатьох країнах світу щорічно 4 квітня — в день кончини святого Ісидора Севільського – відзначається День Інтернету, який в 1998 році був санкціонований Папою Іоанном Павлом II.

4 квітня відзначається неофіційний професійне свято – День веб-майстра. Дата цього свята вибрана невипадково: якщо придивитися, можна помітити, що цифри 4.04 дуже нагадують за своїм написання помилку 404 («Сторінку не знайдено»).

Іменини 4 квітня

Цього дня іменини святкують: Аполлінарія (Поліна), Василь, Василина, Дарія, Таїсія, Юхим

Народні прикмети

У старовину 4 квітня називали днем Василя Сонячного, Василя Сонячника, Василя Теплого, Василя Парника.

Всі прізвиська Василя були пов’язані з тим, що у ці дні стало довгоочікуване тепло, і встановлювалася хороша погода. Селяни намагалися саме 4 квітня дивитися, куди течуть струмки від капелі, щоб на цьому місці не будувати будинків – вважали, що саме там будівництво підмиє. Казали: «Прокладений хід у водиці в земну глибінь».

Дівчата 4 квітня ворожили на світанку, дивлячись на сонце. Якщо воно оточене червоним світлом – хороший врожай буде. Калачі випікали, які символізували сонце. Були і прикмети, за якими спостерігали.

Теплим цей день називався тому, що саме 4 квітня бриніла крапель, і настала справжня весна.

У православної церкви 4 квітня вшановується пам’ять мученика Василя, який відомий як пресвітер в Анкире Галатійській. В той час активно поширювалася аріанська єресь, і Василь закликав свою паству дотримуватися православ’я, за що був підданий мукам і переслідуванням. Коли імператор Юліан прибув в місто, то Василь звинуватив його у віровідступництві, а той, у свою чергу, наказав зрізати з живого Василя шкіру і побити його. З молитвою він віддав душу Богові.

Селяни вірили в те, що Василь-капельник допомагає зробити полотна чистіше і міцніше. Виносили їх на сніг і підставляли під промені весняного сонця. Також 4 квітня аналізували погодні явища і намагалися передбачити, якими будуть найближчі дні і місяці.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.