Як бізнес допомагає відновлювати зруйновані будинки у Львові (ОНОВЛЕНО)
Вдосвіта четвертого вересня росіяни обстріляли Львів дронами та ракетами. Руйнувань зазнали 188 будинків у районі вулиць Коновальця та Братів Міхновських, в тому числі й будівлі історичної спадщини.
Місцева влада закликала бізнес допомогти відновити пошкоджені обстрілом будинки та оголосила акцію «Візьми будинок під опіку». Кілька компаній перерахували на відбудову зруйнованих російським обстрілом будівель мільйони гривень. В акції взяли участь також іноземні інвестори.
Хто долучився до відбудови зруйнованих львівських будинків — розповідає ІА Дивись.info.
Львівська ІТ-галузь
Фонд Львівського ІТ Кластера виділяє 1 мільйон гривень на відновлення Львова після ворожого удару РФ. Ще 3 мільйони гривень на відбудову міста нададуть техкомпанії-учасниці бізнес-асоціації.
«Сьогодні кожен відчуває обов’язок допомогти у відновленні міста. Хоча діяльність нашої асоціації давно вийшла за межі Львова, наші витоки у цьому місті. Зараз наше рідне місто як ніколи потребує підтримки. Ворог не залишає спроб знищити нашу історію: оселі та улюблені місця дитинства, школи й лікарні, культурні споруди. Але ми цього не дозволимо. Зробимо все можливе, щоб якомога швидше відновити пошкоджені будівлі. Окремо висловлюємо вдячність техкомпаніям, які підтримали нашу ініціативу», — прокоментував CEO Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський.
Найбільшим донором стала компанія Intellias. Інші благодійники — це компанії Linkup Studio, Sombra, PLVision, Impressit, Forbytes, Relevant Software, Qubstudio.
«Ракетний удар по цивільній інфраструктурі і житловим будинкам Львова став для усієї країни ще одним нагадуванням про підступність та безпринципність нашого ворога. Ми відразу відгукнулись на ініціативу Львівського IT Кластера щодо внеску на відновлення зруйнованих та пошкоджених будівель. Закликаємо небайдужі бізнеси долучатись», — говорить Віталій Седлер, CEO та співзасновник Intellias.
Команда Львівського ІТ Кластера бере на себе повний контроль та всебічний супровід усіх етапів передачі та використання коштів. Її спеціалісти забезпечать організацію всього процесу: від проведення необхідних тендерних процедур — до здійснення технічного нагляду за відбудовчими роботами.
Carlsberg
Данська пивоварна компанія Carlsberg долучилася до допомоги Львову. Вона задекларувала внесок у розмірі 50 000 євро.
«Компанія Carlsberg зголосилася першою. Вони вже задекларували внесок у розмірі 50 000 євро на відновлення будівель, які пошкоджені в наслідок ракетного обстрілу Львова», — повідомив мер міста.
До речі, PJSC Carlsberg Ukraine є одним з 25 найбільших платників податків України.
Благодійний фонд Шона Пенна
Щоб допомогти відновити постраждалі від російської агресії будівлі у Львові, благодійний фонд Шона Пенна в Україні CORE теж приєднався до акції «Візьму будинок в опіку».
Організація гарантує 100 000 доларів.
Kormotech та Enzym Group
Дві компанії — Kormotech та Enzym Group — пожертвували 5 мільйонів гривень на відновлення міста після ракетної атаки.
«Не можемо і не будемо стояти осторонь біди, яку наробив ворог. Люди мають зустріти зиму у теплих, відремонтованих домівках. Вже консультуємось із міською адміністрацією щодо того, які є потреби і де ми можемо бути найбільш помічними. Сильні, коли єдині! Закликаю всі львівські компанії долучитись до відбудови Львова!» — написав співвласник бізнесів Ростислав Вовк.
Meest Group
Компанія Meest Group виділила на відновлення 20 львівських будинків 2 мільйони гривень.
Допомога від Польщі
Окрім організацій, які пожертвують гроші, допомогу у відбудові запропонував Національний інститут польської культурної спадщини Polonika.
«Ми перебуваємо в постійному контакті з міською владою. Ми готові діяти, але зможемо планувати будь-яку допомогу лише після того, як буде повністю визначено збитки та потреби. Відповідно до наших фінансових можливостей та профілю діяльності Інституту, ми долучатимемося до проєктів із захисту пам’яток Львова та процесу відбудови зруйнованих будівель», — зазначила в.о. директора Інституту Polonika Сильвія Триц.
ОНОВЛЕНО 9 вересня:
ОККО
В понеділок, 9 вересня, до акції «Візьми будинок під опіку» долучилася і компанія ОККО з пожертвою 15 мільйонів гривень.
«Дуже хочемо, щоб наші люди могли якомога швидше повернутися до рідних осель», — йдеться на сторінці компанії Facebook.
Росіяни пошкодили пам'ятки архітектури у Львові
Як розповіли у військовій адміністрації регіону, у Львові пошкоджені щонайменше сім пам'яток архітектури місцевого значення — на вулицях Коновальця та Кокорудза.
Усі будинки розташовані в історичному ареалі та буферній зоні ЮНЕСКО. Вони є у державному реєстрі нерухомих пам’яток України. Комісія з представників органів охорони культурної спадщини міста та області почне працювати на обʼєктах і складати акти обстеження, щойно екстрені служби нададуть туди доступ.