СКУ вшанує жертв Голодомору

Світовий Конґрес Українців (СКУ) закликає мешканців та гостей Львова приєднатися до вшанування жертв Голодомору 1932-33 років, що в рамках X Світового Конґресу Українців відбудеться 20 серпня 2013 року.

Захід розпочнеться о 16:30 год з пам’ятної ходи від Національного університету «Львівська політехніка» до пам’ятника Тарасу Шевченку, де пройде Панахида за жертвами Голодомору. Після Панахиди кожен з учасників покладе до підніжжя пам’ятника оберемок із 5 обвитих чорною стрічкою колосків пшениці. Ці колоски, символізуючи життя і духовне багатство, є пригадкою про скоєний сталінським режимом геноцид українського народу, а зокрема про сумнозвісний «закон про п’ять колосків».

Пам'ятну програму буде продовжено під час офіційного відкриття Х Світового Конґресу Українців, що в цей день пройде у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької від 18:00 до 21:00 год.

Х Світовий Конґрес Українців, який присвячується пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років у його 80-ту річницю, відбудеться 20-22 серпня 2013 року в Національному університеті «Львівська політехніка». У роботі Конґресу візьмуть участь представники складових організацій СКУ, які сьогодні діють у 33-ох країнах світу, та представники організацій ще з 14 країн, з якими СКУ підтримує зв`язки, а також широка українська громадськість з України та діаспори.

«Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою є координуючою організацією, яка надає організаційну підтримку в проведенні цього заходу. Не перший раз проходять такі заходи в університеті «Львівська політехніка», який працює в режимі максимального сприяння.

Ще зовсім недавно інтересу до проблематики світового українства і до співпраці з діаспорою, практично, не було. Програми, законопроекти, концепції, які пов’язані з розвитком співпраці зі світовим українством, мають точковий характер, а не системний характер, так, як це є в багатьох країнах світу.

Це прекрасна нагода поширити знання про світове українство не тільки у Львові, але й у цілій Україні.

Не може діаспора працювати тільки для України, а й Україна має працювати для діаспори», - розповіла Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка».

Довідка

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ об’єднує в своєму складі українські організації із 33 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 14 країн. Заснований у 1967 році як неприбуткова організація, у 2003 році СКУ був визнаний як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Інші події

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: