• USD: 35.60
  • EUR: 37.50

Нагороджено учасників "Я з повстанського роду"

Нагороджено учасників "Я з повстанського роду"

 У Львівському музеї національно-визвольної боротьби відбулося нагородження переможців конкурсу "Я з повстанського роду!". Найкращим серед конкурсантів вручив нагороди й подарунки голова Львівської обласної ради Петро Колодій.

Голова обласної ради привітав організаторів, поважних членів журі конкурсу та його учасників і переможців – школярів та студентів, які провели ретельну роботу для участі в проекті.

«Мабуть, в кожній українській родині були чи є учасники національно-визвольних змагань, борці за незалежність України, – зазначив у своєму виступі Петро Колодій. – У цьому переконалися юнаки і дівчата, які досліджували історію свого роду, збирали фото, листи та спогади своїх рідних.  Важливо встигнути якнайбільше записати, зберегти і передати іншим інформації про ті героїчні роки. Ваші родинні спогади важливі для вас, для ваших нащадків, аби вони усвідомлювали, що належать до славного повстанського роду. Також зібрані вами документи й матеріали – це частинка історії нашого народу».

Петро Колодій закликав молодь не тільки записувати спогади про боротьбу УПА, а й  долучатися до пошукових робіт, які проводить підприємство обласної ради «Доля». «Необхідно збирати свідчення старших людей у місцях, де були бої, криївки, де в землі лежать наші вояки. Необхідно доглядати їхні могили – і в цьому ви можете дуже допомогти», – зазначив він.

Петро Колодій наголосив, що Львівська обласна рада цього року підтримала фінансово цей обласний конкурс, підтримуватиме його надалі і сподівається, що незалежно від того, хто керує нині в міністерстві освіти, наступного року конкурс вийде на всеукраїнський рівень.

Під час церемонії нагородження усі учасники конкурсу отримали грамоти, а переможці – дипломи І, ІІ та ІІІ ступеня та подарунки. Також конкурсанти мали можливість поспілкуватися з почесним гостем – Героєм України Юрієм Шухевичем.

Довідка

            Конкурс «Я з повстанського роду!» відбувався серед учнів і студентів Львівської області. Його метою було відродження та збереження пам’яті про учасників національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ столітті, стимулювання дітей до вивчення історії рідного краю і свого роду. Загалом у заході взяли участь близько сотні школярів та студентів. 

            Учасники конкурсу зібрали та зафіксували спогади, листи, фотографії та інші копії документів своїх родичів – учасників визвольної боротьби. Журі, що розглядало роботи та визначало переможців, складалось із провідних істориків та громадських діячів Львівщини. 

            Конкурсанти змагалися у двох вікових категоріях: учні загальноосвітніх навчальних закладів до 17 років та учні, студенти училищ, ліцеїв, технікумів та коледжів, а також студенти вишів усіх рівнів акредитації, представники молодіжних громадських організацій – вік 18–25 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: