Львів святкує ювілей «Фонду ім. Ебергарта Шьока»
У Львові з нагоди 20-річчя фонду в приміщенні Львівського вищого художнього училища розпочалось святкування ювілею Фонду «Ебергарта Шьока» за участі засновника фонду та ради директорів.
Рівно 20 років тому, власник невеликого акціонерного товариства «Шьок», в німецькому місті Баден-Баден, Ебергард Шьок заснував свій приватний фонд. А вже більше 5 років фонд «Ебергарта Шьока» втілює освітній пілотний проект в Львівському вищому художньому училищі.
Спочатку проект був розрахований лише на майбутніх майстрів-малярів, проте його було розширено також на столярну спеціальність. Таким чином за постійної підтримки німецьких спеціалістів відбувається оновлення навчального процесу та навчальних планів двох професійних напрямків в училищі.
Попри ґрунтовну підтримку зі сторони фонду «Ебергарта Шьока», цими пілотними проектами опікується місцеве управління освіти обласної державної адміністрації; Оновлення навчання для столярів підтримує також проект Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова», що зокрема втілює у Львові проекти реставрації дерев’яних історичних елементів вже понад 4 роки. За співфінансування проекту GIZ в ліцеї було облаштовано сучасну майстерню для обробки столярних виробів та розроблено один з чотирьох модулів навчального плану, який присвячений реставрації.
Довідка
Від самого початку основним фокусом і ціллю «Фонду ім. Ебергарта Шьока» було покращення професійної освіти в східній Європі, що відображає також лозунг фонду - „Зміни через освіту“
Протягом минулих 20 років було втілено дуже багато великомасштабних освітніх проектів в різних країнах сх. Європи, в рамках яких, в покращення якості освіти в цілому регіоні було вкладено не тільки великі фінансові кошти, але й залучено цілий ряд висококваліфікованих спеціалістів.
Тому ціллю планування та здійснення таких довготривалих проектів є довготривалий ефект для якомога ширшого кола молоді, що здобуває професійну ремісничу освіту. Поряд з такими практичними аспектами, як перебудова майстерень та оновлення устаткування, особливо важливими аспектами є покращення навичок та знань, передбачених в навчальних програмах, але також і сталі зміни та оновлення навчальних планів.