дивись.info

Табачник звільнив Вакарчука?

Табачник звільнив Вакарчука?

20 травня у Ректора Львівського національного університету імені Івана Франка Івана Вакарчука закінчився термін контракту на згаданій посаді. Відтак, наказом Міністерства освіти і науки України його звільнили зі займаної посади (хоч паперової версії наказу досі немає).

Про це повідомляє профспілка Університету.
Профспілка стурбована ситуацією, що склалася, адже відсутність Ректора в Університеті – не єдиний «ребус» для академічної спільноти, який пропонує розгадати МОН. Перевірка за перевіркою, нововведення за нововведенням, позбавлення акредитації, скорочення кількості держзамовлення та платних місць – саме ці слова сьогодні є ключовими в Університеті з понад 350-літньою історією.

Як стверджує Інтернет-газета «Вголос» (Андрій Болкун, «Табачник «загубив» Вакарчука»), 30 травня відбулося засідання Державної акредитаційної комісії, на якому було зменшено на 9 тисяч місць державне замовлення на економічні спеціальності. І це далеко не все, адже цьогоріч на 3% зменшиться кількість державних місць на бакалавраті. Які ж спеціальності коротитимуть? На 30% поменшає журналістів, на 23% – міжнародників, на 11,7% – економістів, на 3,5% – юристів.

Бачимо, що скорочення торкнеться факультетів, які користуються неабиякою популярністю серед абітурієнтів. Зменшення кількості платних місць на найпопулярніших факультетах спричинить відсутність фінансування, а це, своєю чергою, вдарить по викладацькому складу Університету: немає коштів – немає заробітної платні. А якщо немає, чим платити, то людей доведеться звільнити.

У нашої профспілки вже є неприємний досвід вирішення проблем зі звільненням працівників Університету. Адже не так давно члени Президії намагалися захистити працівників Наукової бібліотеки Університету, які перебували на обліку в профспілці.

 

Нагадаємо, що згідно з наказом Ректора № 6 від 02.01.2013 року, значна кількість працівників бібліотеки залишилася без роботи. Наказу Ректора передував Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 1058 від 27.09.2012 року «Про затвердження типової структури та типових штатних нормативів бібліотек вищих навчальних закладів ІІІ-VІ рівнів акредитації». Це питання безпосередньо торкнулося й профспілки, оскільки надання згоди на звільнення з роботи члена профспілки чи відмова у такій згоді є обов’язковими.

Власне тому Первинна профспілкова організація працівників Університету висловлює своє занепокоєння щодо подій, які вже набули гучного розголосу. Чи витримає такий удар Львівський університет?..

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.