дивись.info

Події на Волині не можна трактувати як геноцид, – історик

Події на Волині не можна трактувати як геноцид, – історик

Події на Волині не слід трактувати не як геноцид, а як другу українсько-польську війну. Про це під час засідання круглого столу у Львівській обласній раді повідомив відомий український історик Володимир В’ятрович.

За його словами, саме у 2013 році у пресі та суспільстві події на Волині під час Другої світової війни обговорюються не істориками, а політиками. «І я думаю, що власне політики поспішають у своїх висновках щодо цих подій», – сказав історик.

В’ятрович також наголосив, що в узгодженому проекті рішення польського Сенату, який буде виноситись до прийняття, записано дослівно «етнічна чистка з ознаками геноциду». Історик наголосив, що такий текст ухвали записаний після проведення обговорення у комісії з питань культури польського Сенату.

«Я думаю, що розуміти події географічно лише на Волині і лише літом 1943 року – це вирвано із контексту і якщо не знати передісторію, то власне події на Волині, які намагаються трактувати як геноцид, розуміти просто не можливо», – наголосив історик.

Він додав, що ці події – це не геноцид проти поляків, а друга українсько-польська війна.

«Чому друга? Перша війна між українським та польським народом була між ЗУНР та поляками у 1918-1919 році, коли українці потерпіли поразку, але не змирились із цим і тодішні політики, які прагнули помсти, тому події літа 1943 року були логічним продовженням цих подій, як, власне кажучи, Друга світова війна була логічним продовженням Першої світової війни», – наголосив історик.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.