дивись.info

У 2014 році у Дрогобичі можуть розпочати будівництво хірургічного комплексу

У 2014 році у Дрогобичі можуть розпочати будівництво хірургічного комплексу

Про необхідність побудови у Дрогобичі нового хірургічного корпусу Дрогобицької міської лікарні №1 говорилося давно. Адже нині цей хірургічний корпус розташований в пристосованому приміщенні, збудованому 60 років тому як казарма для військового училища. Сьогоднішній стан будівлі не відповідає сучасним нормам і вимогам чинного законодавство.

Ба більше, в корпусі, де надається допомога не лише жителям Дрогобича, але й мешканцям прилеглих Борислава, Трускавця, Стебника та Дрогобицького району, існує небезпека руйнування міжповерхового дерев’яного перекриття. А загалом згадана будівля нині перебуває в такому стані, що не підлягає ні реконструкції, ні капремонту.

Однак будівництво лікарняного корпусу на 420 місць – задоволення досить дороговартісне. Тож непоодиноко лунали скептичні думки, мовляв, нового корпусу нам таки не бачити.

Однак найпростіше опустити руки, сказавши, що дарма сподіватися, дарма старатися. Натомість треба діяти, стукати у всі можливі і неможливі двері, просити і вимагати. Лише тоді буде очікуваний результат.

Саме тому, розуміючи доконечну необхідність змін, народний депутат України, перший заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я Роман Ілик звернувся до Міністерства охорони здоров’я України з клопотанням передбачити фінансування будівництва хірургічного комплексу дрогобицької лікарні в Державному бюджеті України на 2014 рік. У зверненні перелічено вище вказані проблеми та акцентовано, що Дрогобицька міська лікарня впродовж десятків років виконує функції міжрайонної лікарні вторинного рівня з наданням висококваліфікованої та спеціалізованої медичної допомоги мешканцям Дрогобицького району, міст Дрогобича, Борислава, Стебника, Трускавця, населення яких складає майже 280 тисяч чоловік, а також мешканцям інших прилеглих територій. Тобто, її роль в системі надання медичних послуг мешканцям регіону переоцінити вкрай важко.

Відтак, кілька днів тому із МОЗу надійшла досить втішна для усіх нас новина. У відповіді на ім’я народного депутата України Романа Ілика, підписаній міністром охорони здоров’я України Раїсою Богатирьовою, йдеться: «Об’єкт є комунальним закладом охорони здоров’я та фінансується з місцевого бюджету. Проте МОЗ України вбачає необхідність у фінансуванні об’єкта та вважає за доцільне виділити додаткове фінансування шляхом включення його до проекту Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік»

– Така відповідь вселяє віру. Тож якщо Мінфін підтримає пропозицію МОЗу, уже в наступному році у Дрогобичі розпочнеться будівництво нового хірургічного комплексу, – зазначив у коментарі “Трускавецькому віснику” народний депутат України Роман Ілик.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.