дивись.info

Більшість ВРУ святкуватиме річницю вбивства руського воєводи угорськими племенами, – нардеп

Більшість ВРУ святкуватиме річницю вбивства руського воєводи угорськими племенами, – нардеп
Днями під час митного контролю міжнародних поштових відправлень працівники митниці серед особистих речей виявили 100 набоїв калібром 9 мм та 2 ножі в піхвах. Згідно з митною поштовою декларацією цей арсенал зброї був відправлений зі США, а отримувачами значились мешканці Львівщини.

Ухвалюючи постанову про відзначення 1120-річчя заснування міста Ужгорода, депутати від більшості у Верховній Раді проголошують “святом” подію, коли на слов’янську землю прийшли племена угрів і вбили руського князя. Про це 5 липня 2013 року заявив народний депутат від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Панькевич, коментуючи голосування у Верховній Раді за постанову про відзначення 1120-річчя заснування Ужгорода.

“Подія, яку взяли за дату створення Ужгорода, не має нічого спільного з історичною дійсністю та заснуванням цього закарпатського міста, – зазначає Олег Панькевич. – Цю дату вперше почала святкувати комуністична влада в 70-х роках минулого століття, а тепер цю “традицію” продовжує теперішня партія влади. Такої події немає в українській історії. Але відтепер це дата ганьби для тих, хто свідомо чи за командою згори проголосував за постанову”.

Виступаючи з трибуни парламенту, Олег Панькевич запропонував відзначати дату створення Ужгорода, яку доведено українською наукою. Як стверджують авторитетні українські дослідники, перша письмова згадка про Ужгород датована 1154 роком. Тоді арабський географ Аль Ідрісі позначив Ужгород на своїй карті й зазначив, що це велике квітуче місто на кордоні з Польщею. Отже наступного року виповнюється 860 років від першої писемної згадки про місто.

“Однак депутатська більшість вирішила проголосувати всупереч історичній правді та здоровому глузду”, – наголосив Олег Панькевич.

Народний депутат надіслав депутатське звернення голові Верховної Ради Володимирові Рибаку, в якому вимагає, аби всі проекти рішень, що стосуються історичних питань, проходили обов’язкову експертизу в головному науково-експертному управлінні апарату ВР.

Нагадаємо, що пізно ввечері 4 липня 2013 року на сесії Верховної Ради ухвалено постанову про відзначення 1120-річчя від заснування м. Ужгорода. Документ підтримав 231 депутат. Фракція ВО “Свобода” голосувала “проти”.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода»

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.