дивись.info

На Львівщині знайшли останки шістнадцятьох вояків дивізії «Галичина». Фото

На Львівщині знайшли останки шістнадцятьох вояків дивізії «Галичина». Фото

У середу, 10 червня, пошуковці комунального підприємства Львівської обласної ради «Доля» на окраїні села Гологори Золочівського району віднайшли санітарне поховання жертв Другої світової війни. У спільній могилі, яка за своїми розмірами сягала 2х2 метри та глибиною 1,2 метра,  покоїлися останки шістнадцятьох людей.

Коментуючи знахідку, директор підприємства «Доля», депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета зазначив, що віднайдені останки належать воякам дивізії «Галичина», яка в липні 1944-го у складі військ Вермахту брала участь у битві, відомій в історії як «Бродівський котел». Те, що останки належать саме воякам-дивізійникам підтверджують віднайдені в дослідницькому розкопі могили артефакти. Пошуковці підприємства «Доля» віднайшли у ній остатки тканини від одностроїв, ґудзики від німецької уніформи, взуття, персні, нагороди та інші речі військової амуніції.

Однак, у спеціалістів КР ЛОР «Доля» є певні сумніви, що всі останки належать саме воякам дивізії. Одна із віднайдених в розкопі нагород, так званий Рицарський хрест Залізного хреста, зі свастикою і зазначеним роком 1939, не могла належати воякові-дивізійникові. Відтак, як наголосив директор підприємства Святослав Шеремета, є підстави стверджувати, що серед похоронених в могилі знаходяться останки як мінімум одного вояки Вермахту.

Про поховання воєнного періоду на окраїні Гологорів пошуковцям КП ЛОР «Доля» підказали мешканці села, які були очевидцями захоронення. За словами старожилів, після запеклих боїв тіла полеглих дивізійників місцеві мешканці зібрали з околиць села і захоронили у неглибокій могилі на окраїні села, щоб запобігти епідемії, яку могло спричинити розкладання людських останків.

nimci7 nimci6 nimci5 nimci4 nimci3

Про це повідомила прес-служба КП ЛОР “Доля”

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.