дивись.info

Місцеве самоврядування у Львові – на дуже високому рівні, – Ставнійчук. Фото

Місцеве самоврядування у Львові – на дуже високому рівні, – Ставнійчук. Фото

У Львові триває щорічне засідання Національного форуму міст-партнерів проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» «Підведення підсумків та погляд у майбутнє: досвід муніципальної програми врядування та сталого розвитку». Як зазначила Марина Ставнійчук, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України, у Львові місцеве самоврядування на високому рівні.

«Мені приємно бути в місті, де місцеве самоврядування на високому рівні, де місцева влада врядує разом з людьми по багатьох питаннях, де забезпечуються інтереси громади.

Що стосується Концепції розвитку місцевого самоврядування в Україні, скажу, що ми сподіваємось на найближче підписання Президентом  відповідного Указу, яким буде затверджено цю Концепцію. Ініціювання реформи місцевого самоврядування – це не ініціатива чиновників, це потреба дня. Тема дуже актуальна, вона піднята самим місцевим самоврядуванням та асоціаціями. В контексті тієї мети, яку ми ставимо собі при реформуванні місцевого самоврядування, а саме – досягти ефективності діяльності територіальних громад, забезпечити їх спроможність володіння власними ресурсами, допомогою держави у потрібних випадках, мають велике значення ряд заходів, в тому числі, і такі, які проводяться сьогодні у Львові.

Ми сьогодні підводимо підсумки програми, яка пов’язана з досвідом муніципального врядування та сталого розвитку. Реально європейські тенденції, в тому числі, для України, пов’язані з пошуками тих форм і методів роботи місцевого самоврядування, які би забезпечили ефективний і сталий розвиток територіальних громад.

Ми вже почали говорити сьогодні про загальні підходи, підходи на рівні інституційному, реформи місцевого самоврядування. Почали говорити, відкрили дискусію про проблеми кращих практик, в тому числі, і електронного урядування в системі місцевого самоврядування, електронних форм співпраці між членами територіальних громад та органами місцевого самоврядування.

Я сподіваюсь, що за наслідками сьогоднішнього Форуму ми матимемо черговий ряд суттєвих пропозицій до реформи місцевого самоврядування. Дуже важливе питання, адже ця реформа має суттєвий вплив на те, як живуть сьогодні територіальні громади, як вони функціонують та вирішуються питання місцевого, регіонального, і на їх основі, я думаю, державного значення», – розповіла Марина Ставнійчук, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України.

Довідка

Програма розвитку ООН (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, організацією яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя.

ПРООН співпрацює з 166 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв’язання глобальних та національних проблем в галузі розвитку з використанням досвіду та знань співробітників ПРООН та широкого партнерів.

ПРООН допомагає країнам, що розвиваються, отримувати та використовувати технічну допомогу ефективно. У всіх видах діяльності ПРООН виступає на захист прав людини та створення рівних соціальних можливостей для жінок та чоловіків.

ПРООН впроваджує свою діяльність в Україні з 1993 року та підтримує національні зусилля у досягненні Цілей розвитку тисячоліття шляхом впровадження низки своїх проектів задля покращання достатку українського народу.

Спільні зусилля ПРООН, Уряду та народу України спрямовані на запровадження та подальше просування головних принципів демократичного врядування на всіх рівнях, шляхом підтримки адміністративної реформи та залучення громадянського суспільства до участі у процесі прийняття рішень. Програми щодо малого та середнього підприємництва та проекти з надання соціальної допомоги сприяли економічному розвитку країни. ПРООН також виступає на захист концепції сталого розвитку, як істотної політики та наголошує на важливості розвитку мереж НДО екологічного спрямування.

ПРООН в Україні продовжує підтримувати Уряд у досягненні європейських стандартів політики, інституційної спроможності шляхом трансформації відносин між державою та населенням, впровадження ефективної децентралізації, діяльності приватного сектору у більш ліберальній ринковій економіці, заохочення громадян користуватися рівними можливостями доступу до послуг, здійснення прав людини та процвітання.

ПРООН досягає своїх цілей у тісній співпраці з іншими агенціями ООН, донорами та партнерами, користуючись досвідом міжнародних експертів та кращим національним досвідом. У своїй діяльності ми використовуємо найкращий глобальний досвід, пропагуємо гендерну рівність та основи суспільства, пристосованого до вимог глобальної економіки.

У березні 2011 року Система Організації Об’єднаних Націй в Україна та уряд України підписали Рамкову програму допомоги для України, яка була розроблена на базі Звіту щодо загальної оцінки потреб країни. Згідно із визначеною стратегією допомоги, агенції ООН разом з Урядом України координуватимуть свої програми/проекти, розроблятимуть об’єднані ініціативи та плани на 2012-2016 роки.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.