дивись.info

Тридцять дві сім’ї бажає всиновити львівських дітей

Тридцять дві сім’ї бажає всиновити львівських дітей

Найвищою формою сімейного влаштування дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, є усиновлення. Інформацію про дітей, які  можуть бути усиновлені, можна отримати у відділах у справах дітей районних адміністрацій за місцем обліку кандидатів в усиновлювачі та у службі у справах дітей ЛОДА.

Впродовж року на території Львова усиновлено 13 дітей, в тому числі 9 дітей з первинного обліку міста Львова. Крім того, ще 4 дитини з первинного обліку міста Львова усиновили в інших регіонах.

На місцевому обліку з усиновлення перебуває 116 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають підстави для усиновлення. Сформована база потенційних усиновлювачів налічує 32 сім’ї.

Нагадаємо, усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах сина або доньки на підставі рішення суду. Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою з пакетом документів про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до відділу у справах дітей (ВуСД) районної адміністрації за місцем проживання. Після постановки на облік інформацію про дітей, які можуть бути усиновлені, можна отримати у ВуСД за місцем обліку кандидатів в усиновлювачі та у службі у справах дітей ЛОДА.

Знайомство та встановлення контакту з дитиною здійснюється за направленням ВуСД. Після встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються до ВуСД за місцем перебування дитини із заявою про бажання усиновити дитину.

Особі, яка усиновила дитину старше трьох років, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні 2-х і більше дітей).

Особа, яка усиновила дитину віком до трьох років, має право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на загальних підставах. Окрім цього, усиновлювачу призначається допомога при усиновленні дитини, у розмірі та в порядку, що встановлені для виплати допомоги при народженні першої дитини.

«Дітям потрібна сім’я! В жодному навіть найкращому дитячому будинку дитині не буде так добре, як у сім’ї. Тому закликаємо небайдужих людей, які мають таке бажання та можливість, звертатись у відділи у справах дітей за місцем проживання. Працівники відділів у справах дітей нададуть всю необхідну консультацію, допомогу та підтримку майбутнім батькам», – закликає начальник відділу у справах дітей ЛМР Ростислав Тимків.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.