дивись.info

Власників особистих селянських господарств навчать фінансової грамотності

Власників особистих селянських господарств навчать фінансової грамотності

Мешканці сіл та люди, котрі ведуть особисті селянські господарства у Львівській області мають змогу підвищити рівень своїх фінансово-правових знань. Проект «Надання послуг з управління двома ланцюгами додаткової вартості сільськогосподарської продукції в Україні» («Агро-Львів») спільно з Львівською асоціацією кредитних спілок (ЛАКС) проводить безкоштовні навчальні семінари, які мають на меті поліпшити рівень фінансових знань селян, збалансувати інтереси позичальників та кредитних спілок і поглибити розуміння останніх у потребах і можливостях дрібного сільськогосподарського бізнесу, повідомила Наталія Кузьо.

За словами консультанта проекту із захисту прав споживачів фінансових послуг Мирослави Муляр, семінари умовно поділяються на кілька частин. У першій учасникам розповідають про основи фінансових знань щодо отримання та сплати кредиту, про законодавство у сфері споживчого кредитування, права та обов’язки сторін при укладенні договору кредитування тощо, а також надають практичну інформацію про те, як правильно вирахувати повну вартість кредиту та на які основні аспекти слід звернути увагу при вступі у кредитні правовідносини. Також всі учасники заходів отримують примірники посібників «Споживче кредитування: порадник для сільгоспвиробника» та «Абетка кредиту», які дають змогу ознайомитися зі всією необхідною інформацією щодо кредитних правовідносин.

«Окрім цього, – зазначає експерт напряму «Підтримка при кредитуванні учасників ЛДВ» проекту «Агро-Львів» Тарас Антонюк, – до участі у заходах запрошені представники Департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації, щоб учасники з перших уст могли отримати інформацію про діючі програми компенсації відсотків за кредитами для сільського господарства на державному та обласному рівні. ЛОДА знайомить учасників з умовами, термінами, лімітами та іншою важливою інформацією, котру слід знати і використовувати аграріям, щоб отримати бюджетну допомогу при користуванні кредитом. А наші партнери, члени ЛАКС, розповідають про особливості роботи кредитних спілок, їх відмінності від банківських установ, умови, на яких дрібний сільгоспвиробник може отримати кредит у кредитній спілці тощо».

Зазначимо, що на разі семінари провели у м. Сокаль спільно з кредитними спілками «Вигода», «Бойкіщина», «Гільдія вуглекопів» та у смт. Бориня Турківського району спільно з кредитною спілкою «Єднання». Планується проведення аналогічних заходів і у інших районах Львівської області, де представлені кредитні спілки-члени ЛАКС. За словами людей, котрі вже відвідали навчання, такі заходи дають учасникам комплексне уявлення про кредитні правовідносини, сприяють кращому розумінню поняття «кредит» і дають змогу зробити оптимальний вибір кредитного продукту у майбутньому.

 

Інформація про проект:

«Надання послуг з управління двома ланцюгами додаткової вартості сільськогосподарської продукції в Україні» – проект орієнтований на виробників та переробників сільськогосподарської продукції Львівської області. Фінансує проект уряд Королівства Данія та Міністерство закордонних справ Данії.

Мета проекту – збільшити продуктивність та прибутковість у сільськогосподарському та переробному секторах. Сфери втілення – молочна та фруктово-овочева. Термін виконання: січень 2010 р. – грудень 2013 р.

Проект складається з кількох компонентів:

•  «Підтримка ланцюгів формування доданої вартості»: консультування з виробничих та маркетингових питань;

•  «Грантовий фонд»: надання грантів сільськогосподарським виробникам та переробникам, які є учасниками обраних ланцюгів формування додаткової вартості;

•  «Форум»: створення форуму усіх зацікавлених сторін у молочному та фруктово-овочевому секторах для обміну ідеями та інформацією, а також для сприяння внесенню змін у законодавчі та нормативні акти.

•  «Покращення доступу до фінансів». Робота з фінансово-кредитними установами та сільгоспвиробниками – потенційними отримувачами кредитних коштів, спрямована на вдосконалення існуючих та впровадження нових процедур фінансування сільського господарства.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.