дивись.info

Львів офіційно долучився до Європейського тижня мобільності

Львів офіційно долучився до Європейського тижня мобільності

Міський голова Львова Андрій Садовий підписав Хартію Європейського тижня мобільності 2013 року. Це офіційна заявка від міста щодо участі у зазначеному заході. Європейський тиждень мобільності щороку присвячений іншій темі у руслі сталої мобільності. Цьогорічна тема – «Чисте повітря – це ваш хід!» – зосереджена довкола впливу транспорту на якість міського повітря. Цього року Львів поставив собі амбітну мету – виграти цей конкурс. Переможця оголосять в Брюсселі у грудні цього року.

«Раніше Львів вже тричі з 2010 року долучався до Європейського тижня мбільності, але не офіційно. Тепер у нас є право позмагатися за нагороду ЄТМ на рівні з іншими містами Європи, які теж підписали Хартію. Наразі таких міст 148 і реєстрація ще триває. Підписавши цю Хартію, Львів бере на себе зобов’язання: організувати тиждень заходів, беручи до уваги тему 2013 року, впровадження постійних заходів, які сприятимуть переходу від використання приватного автотранспорту до пересування дружніми до довкілля засобами і виділення принаймні на один день однієї чи декількох зон, призначених лише для пішоходів, велосипедистів і громадського транспорту», – зазначив координатор Європейського тижня мобільності у Львові Дем’ян Данилюк .

Організація Європейського тижня мобільності також узгоджується з зобов’язаннями Львова по Угоді Мерів щодо підвищення енергоефективності та використання відновлювальних джерел енергії, скорочення викидів СО2 не менше, ніж на 20% до 2020 року на своїй території.

Цього року координатором ЄТМ у Львові є відділ промоції міста, а співорганізатори  -громадські організації, управління ЛМР та державні органи. «В 2013 році ми маємо на меті провести цей захід більш масштабно, ніж в попередні роки і підкреслити важливість сталої мобільності у 21 столітті. Не менш важливою є участь мешканців і місцевого та національного бізнесу. Новим поштовхом для розвитку Львова є «зелена» економіка, і саме наше місто може стати одним з перших в цій галузі серед міст Східної Європи», – зазначив Дем’ян Данилюк .

Довідка

Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – це загальноєвропейська ініціатива, спрямована на поліпшення навколишнього природного середовища і умов життя в громадах. Захід заохочує місцеву владу європейських країн запроваджувати та підтримувати сталий розвиток транспорту і спонукати мешканців спробувати альтернативні види транспорту.  Він відбувається щороку 16-22 вересня.

Європейський тиждень мобільності, що уперше відбувся 2002 року, охоплює щораз більше країн – і не тільки у Європі. У 2012 у ньому взяли участь 158 міст. У життя втілено 7,717 проектів, які формують велосипедну та пішохідну інфраструктуру, «заспокоюють» дорожній рух, роблять доступнішим транспорт та інформують громадськість про екологічно збалансоване використання транспортних засобів.

Кульмінація ЄТМ – акція «День без автомобіля!», під час якої міста-учасники виділяють на цілий день одну чи декілька вулиць для пішоходів, велосипедистів і громадського транспорту.

Стала мобільність – це будь-який спосіб або організаційна форма пересування, що дозволяють знизити рівень впливу на навколишнє середовище.

До цього можна віднести пішохідний і велосипедний рух, екологічні автомобілі, транзитно-орієнтоване проектування, оренда транспортних засобів, а також системи міського транспорту, які є економічними, сприяють збереженню простору та пропаганді здорового способу життя.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.