У Сколівському районі зафіксована найбільша кількість укусів змій

У Сколівському районі зафіксована найбільша кількість укусів змій

За повідомленням заступника головного лікаря Сколівської центральної районної лікарні Оксани Яремко з травня по 1 серпня найбільша кількість укусів змій зареєстрована в області на території Сколівського району.

За цей час було госпіталізовано 19 потерпілих від укусів змій, в т.ч. 3-є дітей. Укуси реєструвалися по всій території району в лісовій місцевості та в населених пунктах. Хворі поступали зі скаргами на порушення цілісності шкіри, набряк у місці укусу, скаргами на біль, нудоту, блювоту, падіння артеріального тиску, загальну слабкість. В кількох випадках був діагностований анафілактичний шок на отруту.

При укусі отруйною гадюкою звичайною в організм попадає мала доза отрути, з якою організм людини здатний боротися (укуси не смертельні).

Потерпілі госпіталізовувалися у відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Після стабілізації стану, відсутності ознак інтоксикації, зменшення набряку уражених кінцівок, хворі переводилися у хірургічне відділення, діти – у спеціалізований медичний центр м. Львова.

Середній термін лікування 5 – 6 днів. Всі постраждалі виписані з лікарні без ускладнень.

Лікувальні заходи включали введення антигістамінних препаратів, проведення інфузійно-дезінтоксикаційної терапії, анальгетиків, антибіотиків, дезагрегантів, знерухомлення, холод на ураженні кінцівки для сповільнення всмоктування отрути.

У відділенні анестезіології та інтенсивної терапії Сколівської ЦРЛ наявна сироватка проти отрути гадюки звичайної, введення якої можливе при вчасному поступленні пацієнтів до 2-х годин з моменту укусу, ідентифікації укусу гадюкою звичайною та отриманою від пацієнта письмовою згодою на її введення.

Прес-служба Департаменту охорони здоров'я ЛОДА

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: