У Львівській області виробництво м’яса збільшилося на 11,4%

Цьогоріч  у Львівській області забезпечено виробництво м’яса   87,2 тис. тонн, приріст в порівняні з минулим  роком складає 8,9 тис. тонн або 11,4%, в тому числі сільськогосподарськими підприємствами вироблено 45,3 тис. тонн, приріст складає 8,1 тис. т або 21,8 % .

Про це  йшлося на нараді щодо  стану  розвитку м’ясного скотарства, проблем та шляхів вирішення під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Богдана Матолича.

Під час наради заступник начальника-начальник відділу виробництва, маркетингу продукції тваринництва департаменту агропромислового розвитку ОДА Надія Янів повідомила,  що найбільша питома вага виробництва в області  складає м’яса птиці (68%), також свинини (25%)  та яловичини  (7%).

Вона також поінформувала, що м’ясним скотарством  в області займається 21 господарство, в якому утримуються 4985  голів великої рогатої худоби м’ясних порід, що становить 19,2%,  від загального поголів’я великої рогатої худоби.

«Основу розвитку м’ясного скотарства в області складають 4 племзаводи  та 4 племрепродуктори, що займаються розведенням волинської м’ясної, поліської м’ясної, симентальської м’ясної та лімузинської порід ВРХ», – зазначила Н. Янів.

Учасники наради також обговорили основні проблемні питання галузі тваринництва, яка склалася в області, а саме  відсутність дотації на утримання корів м’ясного напряму продуктивності; тенденція до зниження закупівельних цін на м’ясо; відсутність дотації за реалізований високоваговий молодняк з    2009 року. У 2013 році дотація надається для фермерських господарств та фізичних осіб, не враховано приватні агрофірми, товариства з обмеженою відповідальністю тощо.

За підсумками наради Богдан Матолич доручив департаменту економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості облдержадміністрації опрацювати питання щодо налагодження взаємозв’язків між м’ясопереробними підприємствами та торгівельною мережею щодо постачання м’яса, виробленого місцевими виробниками.

Також  переробним підприємствам з метою забезпечення сировиною проводити укладання договорів з населення та кооперативами по постачанню м’яса, а департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з райдержадміністраціями опрацювати пропозиції щодо створення м’ясозаготівельних кооперативів, з наступним поданням його обласній раді для передбачення коштів.

Перший заступник  голови ОДА також дав доручення запропонувати м’ясопереробним підприємствам розглянути питання проведення реконструкції виробничих потужностей та фінансування модернізації виробництва за рахунок кредитних коштів  із наступним відшкодуванням ставок за залученими кредитами.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Інші події

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: