Унікальні знахідки у Плісненському городищі (відео)

Унікальні знахідки знайшли археологи на місці давнього поселення у Плісненському городищі.

Пліснеське городище – унікальна пам’ятка ранньосередньовічної доби досліджується близько 200 років. За цей час на його території та в околицях проведено масштабні пошукові роботи. Однак, через суб’єктивні та об’єктивні обставини, переважна частина матеріалів і польової документації втрачена.

Городище Пліснеськ є залишками слов’янського та давньоукраїнського міста, яке згадується двічі у літописах під 1188 і 1232 рр. (Плъснськ, Пльеснеск, Преснеск) і в «Слові о полку Ігоревім». В літописі під 1188 р. говориться про те, що волинський князь Роман Мстиславич відіслав до Пліснеська військо, щоби вигнати звідти галицьких бояр та їх союзників – угорських феодалів. Другий запис під 1232/33 р. сповіщає про похід на Пліснеськ князів Данила Галицького та Олександра Белзського про їх перемогу над пліснеськими боярами Арбузовичами, які не хотіли визнавати їхню владу над собою. Князі взяли в Пліснеську велику здобич і повернулися до Володимира-Волинського.

Перші розкопки на території городища розпочали ще 1810 р., коли настоятель Підгорецького монастиря Варлаам Компанєвич та чиновник Гейслер обстежили городище, і віднайшли в його північній частині три курганні могили. Зараз у заповіднику тривають розкопки, які проводить доктор історичних наук Михайло Филипчук разом із студентами Національного університету імені Івана Франка. Під час робіт знайдено монастирську будівлю кін.16 поч. 17 ст. – до сер. 19 ст. Однак унікальну знахідку слід зберегти. Для того, аби під дією вологи унікальні стіни будівлі вцілили, потрібно встановити дерев’яний каркас, накривши його брезентом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Інші події

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: