дивись.info

ДАІ закликає: будьте обережні, – розпочався сезон полювання

ДАІ закликає: будьте обережні, – розпочався сезон полювання

Відповідно до розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації на території Львівщини сезон полювання на пернату дичину розпочинається у суботу, о 18.00 годині 17 серпня 2013 року.

Сезон полювання на території України, і Львівської області зокрема може здійснюватися: на пернату дичину – із серпня, на копитних – з вересня і на пушного звіра – з листопада і триватиме до 31 грудня 2013 року.

Як свідчить аналіз, упродовж мисливського сезону органами внутрішніх справ реєструються непоодинокі випадки порушень правил полювання, перевезення, використання вогнепальної зброї, що призводить до поранень, а часто й до загибелі людей.

Із серпня полювання можна буде здійснювати не на усі види пернатої дичини, а лише на певні її види, зокрема на: норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої та червонодзьобої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крехів, нерозня, широконіски, шилохвості), лиску, курочку водяну, пастушків, куликів (крім кулика-сороки, баранця великого ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвостів, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника), голубів (крім голуба-синяка).

Крім того, полювати можна лише в суботу та неділю. Власники мисливських собак лягавих порід і спанієлів з жовтня можуть полювати ще й у середу за окремими відстрілочними карточками.

Також встановлено, що один мисливець за день полювання не може добути більше, ніж двох гусок, чотирьох качок, п’ять лисок, чотирьох водяних курочок, десять куликів, десять голубів чи п’ятнадцять перепілок.

До полювання допускатимуться лише ті мисливці, в яких є документи на право полювання, передбачені статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», а саме:

  • посвідчення мисливця;
  • щорічна контрольна картка обліку добутої  дичини  і  порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
  • дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна  картка тощо);
  • відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю;
  • паспорт на  собак  мисливських  порід,  інших ловчих звірів і птахів з відміткою про допуск до полювання у поточному році у разі їх використання під час полювання.

Порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду, полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання), яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання та в дозволі на їх добування – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від шести до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від тридцяти до дев’яноста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 85 Кодексу України Про адміністративні правопорушення).

Із метою  здійснення належного контролю за безпечним використанням мисливської зброї на полюванні, недопущення надзвичайних подій на території обслуговування кожного міськрайоргану внутрішніх справ Львівщини, де є водойми, створено робочі рейдові групи з числа працівників міліції, які спільно з працівниками Держлісагентства, інших органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості будуть здійснювати перевірки дотримання правил полювання та обігу мисливської зброї, і функціонуватимуть з дня відкриття полювання протягом усього мисливського сезону.

Працівниками ДАІ буде здійснюватись контроль за перевезенням мисливської зброї автомобільними шляхами Львівщини, тому усіх мисливців при перевезені зброї у автомобілях просимо у обов’язковому порядку мати при собі дозволи на право її носіння і зберігання, а також пам’ятати, що під час перенесення або перевезення вогнепальна зброя повинна бути в розрядженому стані.

У той же час нагадуємо, що категорично забороняється стріляти на «шум», «шурхіт», у гілки та очерет, що хитаються, в темну пору доби або ж у нечітко видиму ціль, вести стрільбу по сидячій на воді пернатій дичині. Особливу обережність слід виявити мисливцям, які здійснюють полювання з човна.

Оскільки вогнепальна зброя є об’єктом підвищеної небезпеки пам’ятайте, що неухильне дотримання правил безпеки при поводженні з нею врятує Вам, а також іншим мисливцям здоров’я та життя.

ВДСЛ та ДОН УГБ ГУМВС України у Львівській області

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.