Найбільша цінність Львівщини - не газ, а вода, - Юринець

Найбільша цінність Львівщини - не газ, а вода, - Юринець

14 серпня у Львівській обласній раді відбулося перше організаційне засідання робочої групи з проведення економічного, юридичного, екологічного аналізу проекту Угоди про розподіл вуглеводнів, що планують видобувати у Львівській області. До складу робочої групи, відповідно до розпорядження голови Львівської обласної ради, входять депутати Львівської обласної ради, представники громадських організацій та науковці.

Голова робочої групи, голова постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради Олексій Балицький повідомив, що членам робочої групи для ознайомлення на електронні адреси скеровано проект Угоди та усі матеріали, які надійшли на адресу комісії щодо цього питання. Олексій Балицький зазначив, що робоча група має ретельно вивчити всі пункти пропонованої угоди, висловити свої зауваження та сформувати позицію щодо цього питання і запропонував розділити аналіз проекту угоди на три ключові частини: економічної, екологічної та юридичної.

Також на адресу Львівської обласної ради надійшов лист від НАН України, у якому висловлені екологічні ризики у зв’язку із видобутком сланцевого газу. Свої критичні зауваження до проекту угоди висловила Львівська обласна державна адміністрація. Учасники групи вирішили долучити до роботи комісії представника Львівської ОДА.

Далі члени робочої групи – депутати, науковці та представники громадських організацій висловили своє бачення роботи групи. Депутати, наголошувати на тому, що без врахування думки місцевих громад приймати рішення вони не будуть. До обговорення такого важливого питання обов’язково залучатимуть громадськість, а інформація про роботу комісії буде розміщена на сайті Львівської обласної ради. Також було вирішено запросити на наступне засідання комісії представників органів місцевого саморвядування, які входять до території Олеської площі.

Науковці розповіли про ризики, які очікують Львівщину під час видобутку сланцевого газу. Зокрема, за їхньою інформацією, один із ризиків полягає у тому,  що на Львівщині в процесі видобутку сланцевого газу виберуть 80 % запасів води. Тому, на думку депутата Львівської обласної ради Оксани Юринець, що газ – це не найбільший скарб Львівщини, а найбільша цінністьце вода, вартість якої з роками тільки зростатиме. А на тій території, де планують видобувати сланцевий газ, є дуже багато джерел.

Наступне засідання робочої групи відбудеться 3 вересня, повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: