У шести містах на Львівщині планують створити заклади охорони здоров’я ІІ рівня перинатальної допомоги

У шести містах на Львівщині планують створити заклади охорони здоров’я ІІ рівня перинатальної допомоги

15 серпня 2013 року у Львівській обласній державній адміністрації відбулося засідання Регіонального комітету з економічних реформ у Львівській області під керівництвом голови обласної державної адміністрації Віктора Шемчука.

На засіданні обговорено питання створення перинатальних центрів ІІ рівня перинатальної допомоги згідно із затвердженими регіональними планами розвитку перинатальної допомоги.

З метою забезпечення доступності кваліфікованої медичної допомоги у районах області доцільно створити у 2013 – 2015 роках стаціонарні заклади охорони здоров’я ІІ рівня перинатальної допомоги у таких містах: Львів, Дрогобич, Миколаїв, Стрий, Червоноград, Новояворівськ.

У родопомічних закладах II рівня перинатальної допомоги Львівської області передбачається наявність ліжок інтенсивної терапії для жінок та ліжок інтенсивної терапії для новонароджених, цілодобове чергування у стаціонарі лікаря акушера – гінеколога, анестезіолога та неонатолога (педіатра).

Наявний медичний персонал і устаткування закладів охорони здоров’я ІІ рівня перинатальної допомоги повинні забезпечити надання пологової допомоги при фізіологічних пологах, вагітним групи низького та середнього ступеню перинатального ризику, при передчасних пологах з терміном вагітності більш, ніж 34 тижні, а також базового рівня допомоги новонародженим з гестаційним терміном від 34 до 40 тижнів включно з низьким та середнім ступенем перинатального ризику.

У закладах II рівня перинатальної допомоги передбачається цілодобова лабораторна та рентгенологічна діагностика.

За результатами розгляду питання, директору департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, головам райдержадміністрацій та міським головам міст обласного значення доручено продовжувати роботу щодо формування мережі перинатальних центрів II рівня перинатальної допомоги, а також здійснювати постійний контроль за дотриманням госпіталізації вагітних та новонароджених відповідно до рівня надання допомоги.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: