Яких осіб включають до складу сім’ї при призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям?

Яких осіб включають до складу сім’ї при призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям?

Управління соціального захисту Львівської міської ради повідомляє, що згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім'ї, які з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний доход нижчий від встановленого законодавством прожиткового мінімуму для сім'ї.

Сім’я - це особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. До складу сім’ї, що звертається за призначенням соціальної допомоги, включаються:

  • чоловік, дружина; рідні, усиновлені та підопічні діти цих осіб віком до вісімнадцяти років, а також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації до досягнення двадцяти трьох років і які не мають власних сімей;
  • неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II груп або інвалідами I групи і проживають разом з батьками;
  • непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів;
  • особа, яка проживає разом з одиноким інвалідом I групи і здійснює догляд за ним;
  • жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей.

При цьому до складу сім'ї включаються незалежно від місця проживання (перебування) або реєстрації діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації до досягнення двадцяти трьох  років і не мають власних сімей.

До складу сім'ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.

Заява про надання державної соціальної допомоги подається уповноваженим представником сім'ї. У заяві дається згода сім'ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно.

«Розмір допомоги визначається, як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може перевищувати 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї. До стабілізації економічного становища в Україні розмір державної соціальної допомоги визначається з урахуванням рівня забезпечення прожиткового мінімуму. Державна соціальна допомога малозабезпеченій сім'ї призначається на шість місяців з місяця звернення», - каже начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соціального захисту ЛМР Леся Дронь.

За січень-липень 2013 року управлінням соціального захисту Львівської міської ради профінансовано державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям на суму понад 10 млн. грн.

Для отримання детальної інформації, про різні види соціальних гарантій, мешканці Львова можуть звертатись за консультаціями

до  відділів соціального захисту за місцем проживання за телефонами:

Галицький: тел.: 261-44-50 (вул. Ф. Ліста, 5)
Личаківський: тел.: 235-71-62 (вул. Театральна, 10)
Залізничний: тел.: 295-82-28 (вул. І. Виговського, 34)
Франківський: тел.: 237-50-81 (вул. Генерала Т. Чупринки, 85)
Шевченківський: тел.: 252-28-40 (вул. В. Липинського, 11)
Сихівський: тел.: 254-64-80 (просп. Червоної Калини, 66)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: