дивись.info

Діаспора разом із Кличком і Яценюком вшанували жертв Голодомору (фото, відео)

Діаспора разом із Кличком і Яценюком вшанували жертв Голодомору (фото, відео)

Понад півтисячі осіб – представників української діаспори, політиків, громадських діячів, інтелігенції – пройшли скорботною пішою ходою Львовом сьогодні, 20 серпня. Хода була присвячена вшануванню жертв Голодомору 1932-1933 років.

Учасники ходи несли у руках п’ять колосків, зв’язаних чорною стрічкою, які поклали до підніжжя пам’ятника Тарасові Шевченку.  Ці колоски, символізуючи життя і духовне багатство, є згадкою про скоєний сталінським режимом геноцид українського народу, а зокрема – про сумнозвісний “закон про п’ять колосків”.

Опісля ходи відбулася панахида за жертвами Голодомору. До учасників ходи долучилися лідери опозиції Віталій Кличко й Арсеній Яценюк, а також чимало народних депутатів.

Євген Чолій, президент Х Світового конгресу українців, який цьогоріч присвячується пам’яті жертв Голодомору-геноциду, у зверненні до громади нагадав, що у 1932-1933 роки щохвилини від страшного голоду вмирали 17 українців, щодня – 25 тисяч. “Світовий конгрес українців має завдання донести до всього світу правду про геноцид українського народу. Закликаємо всіх українців долучитися до діаспори, щоб всі країни світу знали правду про ту страшну подію”. Солідарний з Чолієм і генеральний секретар СКУ Степан Романів: “Хто, як не ми, – ми мусимо доносити правду про страхіття Голодомору, сказати світу, що ми не забудемо про нього”. У розмові з “Дивись.info” пан Романів повідомив, що під патронатом СКУ відбудеться низка наукових конференцій і мистецьких виставок, присвячених Голодомору. “Ми ініціюємо підписання резолюції про визнання Голодомору геноцидом українського народу. Через своїх представників у різних країнах світу ми звертаємося до парламентів з цією вимогою. Відтак, резолюцію вже підписали 15 країн. У листопаді у парламенті Великої Британії відбудуться дебати, тому сподіваємося, що ця країна також підпише резолюцію”.

IMG_2380 IMG_2423IMG_2428

IMG_2441 IMG_2449 IMG_2454 IMG_2456 IMG_2461

IMG_2466 IMG_2473 IMG_2475

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.