дивись.info

Колектив ансамблю “Верховина” готовий до страйку (відео)

Колектив ансамблю “Верховина” готовий до страйку (відео)

Через заборгованість перед КП “Дрогобичтеплоенерго” колектив Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України “Верховина” може залишитися без заробітної плати. Борговий зашморг наразі розв’язати неможливо. Про це на прес-конференції розповів представникам місцевих мас-медіа директор ансамблю Зорян Ацедонський.

З травня 2005 року ансамбль “Верховина” перебуває на утриманні з обласного бюджету, а фактично щороку з отримуваної дотації вистачає грошей на заробітну плату, податки та інші витрати. Однак оплата за комунальні послуги, зокрема частково – за теплопостачання здійснюється за рахунок доходів від власної господарської діяльності. Для успішної творчої діяльності та розвитку ансамблю, звичайно, необхідно регулярно оновлювати реквізит, оплачувати оренду транспорту для виїзної концертної діяльності, закуповувати канцелярські та господарські товари, підтримувати у належному стані будівлю ансамблю тощо. Відтак значні витрати не дають змоги повністю проводити оплату за спожиту теплову енергію. Частина оплати за спожиту теплову енергію з 2005 до 2010 рр. здійснювалася за фінансової підтримки обласного бюджету, проте у наступні роки на ці потреби кошти не надходили. Тож станом на 21 серпня цього року перед КП “Дрогобичтеплоенрго” виникла заборгованість у сумі 324, 5 тисяч гривень, причому річний прибуток ансамблю за минулий рік становив 278 тис. грн.

У зв’язку з несплатою боргу КП “Дрогобичтеплоенерго” звернулося у 2012 році з позовною заявою в Господарський суд Львівської області з проханням винести рішення про стягнення з ансамблю “Верховина” основного боргу. Рішенням від 14.08.2012 року Господарський суд, враховуючи клопотання колективу ансамблю та зважаючи на його фінансові можливості, вирішив реструктурувати заборгованість, стягнувши на користь КП “Дрогобичтеплоенерго” 194, 9 тис. грн. основного боргу рівними частинами впродовж 18 місяців.

В серпні 2013 року КП “Дрогобичтеплоенерго” знову подало позов в Господарський суд Львівської області щодо стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію в опалювальний період 2012-2013 рр. та водночас звернулося у державну виконавчу службу Дрогобицького міськрайонного управління юстиції з вимогою примусового стягнення заборгованості по оплаті за опалювальний період 2011-2012 рр. у відповідності до рішення Господарського суду Львівської області від 14.08.2012 року.

Що буде далі? А далі, як зазначає Зорян Ацедонський, відбудеться блокування розрахункових рахунків ансамблю “Верховина“, у тому числі – казначейського, адже саме через казначейство працівникам ансамблю виплачується заробітна плата. В сумі ситуація, що склалася, становить загрозу існування самого ансамблю, а це загалом – 80 працівників, пише “Дрогобич.інфо“.

Нагадаємо, ансамбль “Верховина“, так само як муздрамтеатр ім. Юрія Дрогобича, перебуває в обласному підпорядкуванні. Доходи ансамблю не дозволяють покрити таку суму, незважаючи на дотації з області. Звичайно, під лежачий камінь, як кажуть, вода не потече, тож директор ансамблю звертався де тільки можна. Зазначив при цьому, що серйозну підтримку ансамблю надав Львівський обласний комітет профспілки працівників культури. На дрогобицький міський бюджет покладатися марно, адже вільних коштів у ньому просто нема. Як зауважив Зорян Тарасович, звертався він і в обласну раду, і хоч деякі обласні чиновники в кулуарах повідомили, що для обласного бюджету ця сума не є суттєвою, все ж обласна рада нічим у цьому зарадити не змогла, причому дала надію на бюджет наступного року. Але, як відомо, такий бюджет буде прийнятий щонайшвидше у жовтні цього року, а борги треба сплатити вже сьогодні.

Минуло три тижні з часу подання відповідного звернення на ім’я депутата Верховної Ради України Романа Ілика, тож у відповідності до Закону України “Про звернення громадян” протягом наступних декількох днів депутат зобов’язаний дати відповідь або ж посприяти у виході з даної ситуації. З відчаю колектив ансамблю готовий вже сьогодні розпочати страйк під стінами Міністерства культури у Києві, а тому 16 серпня звернувся до голови українського Уряду Миколи Азарова з проханням посприяти у додатковому фінансуванні на погашення існуючої заборгованості. Хочеться надіятись, що шановний Микола Янович виявить честь та відгукнеться на звернення прекрасного творчого колективу ансамблю, знаного не лише в Україні, але й у Сербії, Польщі, Хорватії, Латвії, у багатьох країнах колишнього Радянського Союзу, а також у країнах Азії і навіть Африки.

На жаль, очікувати на відчутну допомогу галузі культури від приватного капіталу в даний час не доводиться, особливо у колишньому обласному центрі Дрогобичі. За 67 років своєї діяльності, і навіть сьогодні, в умовах непростої економічної ситуації, колектив Заслуженого прикарпатського ансамблю пісні та танцю України “Верховина” продовжує свою концертну діяльність, пропагуючи повсякчас в Україні та за кордоном українське хорове, музичне та хореографічне мистецтво.
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.