Вийшло у світ "П'ятикнижжя" Грицька Чубая (відео)

Вийшло у світ "П'ятикнижжя" Грицька Чубая (відео)

Учора побачила світ книга одного з найтаємничіших українських поетів Грицька Чубая "П'ятикнижжя". Про це 28 серпня під час прес-конференції повідомила головний редактор і співзасновник “Видавництва Старого Лева” Мар’яна Савка, – інформує кореспондент “Дивись. Інфо”.

"Цю книгу ми чекали з трепетом, тому що вклали у неї багато сподівань і душі. Над нею працювало досить багато людей. "Видавництво Старого Лева" створило книгу з ілюстраціями Романа Романишина та художнім оформленням Романи Романишин і Андрія Лесіва", - зазначила Савка.

Натхненником та ініціатором появи "П'ятикнижжя" є донька Грицька Чубая Соломія. Це книга-діалог Поета з Сучасником поза межами звичного часу, і книга-розмова Грицька Чубая з його близькими друзями - і вірші, і друзі пережили поета на багато років. Назва книги – авторський задум Чубая. Попри те, що за життя поета не було видано жодної його збірки, він створив рукотворне "П’ятикнижжя" у двох примірниках. Надрукував на друкарській машинці, переплів, доповнив своїми рукописними шрифтами та зауваженнями. До його самвидаву увійшли 5 збірок: "Постать голосу", "Вертеп (поема)", "Відшукування причетного (поема)", "Плач Єремії" та "Світло і сповідь". Єдине, чим відрізняється друковане видання від рукописного – це передмова Костя Москальця "Поезія Григорія Чубая" і післямова Олега Лишеги.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: