дивись.info

Набув чинності Закон про утилізаційний збір на автомобілі

Набув чинності Закон про утилізаційний збір на автомобілі

Сьогодні набув чинності закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів».

Документ торкнеться всіх сегментів автомобільного ринку, всіх брендів та моделей.

Суми утилізаційного податку складатимуть:  для нових легкових автомобілів (залежно від об’єму двигуна) – від 4 730 до 30 250 грн; для нових комерційних, вантажних автомобілів і автобусів (залежно від повної маси) – від 8 800 грн.

Президент України Віктор Янукович 2 серпня підписав закон про введення утилізаційного збору. Одночасно з підписанням закону Президент видав доручення внести зміни до редакції закону, які передбачають скасування коригувальних коефіцієнтів при розрахунку суми податку та обов’язкової сертифікації місць утилізації старих автомобілів.

6 серпня Представництво ЄС в Україні висловило думку, що введення в Україні утилізаційного збору на автомобілі може негативно вплинути на двосторонні економічні відносини з Євросоюзом. Аналогічну стурбованість раніше висловлювали Росія і Японія.

14 серпня Міністерство екології України винесло на розгляд громадськості проекти трьох законів про внесення змін до законодавства про утилізаційний збір, що припускають введення єдиної ставки збору на всі автомобілі, скасування обов’язкової сертифікації утилізаційних майданчиків, а також зарахування 100 % сум сплачених зборів на рахунки Фонду захисту навколишнього середовища.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.