дивись.info

Від сьогодні набуває чинності постанова Нацбанку про обмеження готівкових розрахунків

Від сьогодні набуває чинності постанова Нацбанку про обмеження готівкових розрахунків

Цією постановою Національний банк, зокрема, обмежив розрахунки для підприємств (підприємців) протягом дня до 10 тисяч гривень, а також для фізичних осіб при розрахунках з підприємствами (підприємцями) і між собою за договорами купівлі-продажу, що підлягає нотаріальному завіренню, до 150 тисяч гривень.

Для проведення оплат на суму більшу, аніж встановлено обмеженнями, Нацбанк пропонує використовувати такі механізми як переказ поточних рахунків, у тому числі з використанням платіжних карток; внесення готівки в касу банку з подальшим перерахуванням на користь одержувача; використання рахунку нотаріуса (за договорами, що підлягають нотаріальному завіренню); відкриття рахунку на третю особу з встановленням особливих умов розпорядження коштами на цьому рахунку (пред’явлення підписаного та завіреного нотаріусом договору купівлі-продажу тощо); застосування акредитивної форми розрахунків; внесення готівки безпосередньо на рахунок одержувача коштів.

За інформацією Нацбанку, розмір комісійної винагороди за проведення розрахунків та курси обміну іноземної валюти на гривню буде встановлюватися банками самостійно.

У той же час Нацбанк звернувся до Незалежної асоціації банків України (НАБУ ) з пропозицією спільно з банками оптимізувати структуру доходів, щоб не допустити додаткового фінансового навантаження на громадян у частині сплати комісій банкам за переказ коштів. Також регулятор рекомендує отримувати інформацію про діяльність і фінансовий стан банків України на офіційному сайті НБУ.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.