дивись.info

8-ий Літературний фестиваль у Львові: найцікавіше

8-ий Літературний фестиваль у Львові: найцікавіше

Традиційно разом із Форумом видавців, що відбудеться 10-15 вересня, стартує Львівський міжнародний літературний фестиваль – найбільший у Центрально-Східній Європі. Як інформує прес-служба фестивалю, він збере 362 авторів з України та 22 країн світу і матиме 310 подій у програмі.

До вашої уваги – найцікавіші проекти цьогорічного Літературного фестивалю, які виокремили його організатори:

Польща – Почесний Гість 20 Форуму видавців у Львові.

Головні заходи польської програми:

  • Лекція Зигмунта Баумана «Невелике доповнення до довгої соціальної історії часу»
  • Презентація книжки Данути Валенси «Мрії і таємниці»
  • Круглий стіл: «Польща і Україна в останньому десятилітті» за участі депутата ЄП Павла Коваля
  • Презентація книги Кшиштофа Зануссі «Пора вмирати», демонстрація фільмів
  • Круглий стіл «Вплив мас-медіа на розвиток суспільства» за участі Яцка Жаковського, Матвєя Ганапольського, Володимира Мостового і Андрія Куликова

Поетичний потяг Чернівці – Львів спільно з MERIDIAN CZERNOWITZ.

9 вересня з Чернівців до Львова вирушить потяг №136 з поетами з 16 країн світу на борту. Рівно о 15.51 у потязі розпочнуться поетичні читання . А 10-15 вересня читання продовжаться на заходах 20 Форуму видавців.

Фокусна тема – «Жінка у світі, що змінюється», на яку організаторів надихнула Ольга Кобилянська (1863–1942), письменниця, яку називають першою українською феміністкою і 150-річчя від дня народження якої відзначається цього року. «Жіноча» програма налічує 19 заходів, серед них: «Історії жінок і жінки в історії», «Авторка і героїня. Жінка в українській літературі», «Жінка в українській освіті», «Жінка-керівник або Чоловічий погляд на управління в культурі».

Фестиваль «КОНТЕКСТ-2» – продовження програми створення, підтримки та розвитку інфраструктури, яка обслуговує літературний процес. Програму втілює ГО «Форум видавців» за підтримки Програми і3 «Ідея – Імпульс – Інновація» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». Якщо Контекст-1 був присвячений менеджменту літературних подій, програма Контексту-2 зосереджена на літературній критиці і книжковій журналістиці. Лекції і майстер-класи проведуть найкращі літературні критики та журналісти з різних країн: Юстина Соболевська (Польща), Александр Гаврілов (Росія), Олаф Кюль (Німеччина), Костянтин Мільчин (Росія), Татьяна Толстая (Росія), Ганс-Петер Куніш (Німеччина). Учасниками проекту стали 24 молоді журналісти, відібрані на конкурсі.

Фестиваль ТРАНСЛІТ – наймасштабніший в Україні проект, спрямований на промоцію перекладацької діяльності. Основний захід фестивалю – публічна дискусія «Вулиця із двостороннім рухом: український переклад за останні 20 років», що відбудеться у межах проекту Book Platform (за підтримки програми «Культура» Східного партнерства ЄС) за участі перекладачів, видавців, авторів, науковців та підсумує результати досліджень перекладів українською мовою, а також з української іншими мовами.

9-та Молода Республіка Поетів. Конкурс-фестиваль поезії молодих (до 25 років) авторів. На конкурс надійшли заявки від 99 поетів. 10 призерів прочитають свої твори на гала-концерті фестивалю 14 вересня.

Ніч поезії та музики нон-стоп – найдавніший (від 1997 р.) і найпопулярніший (близько 2 тисяч відвідувачів) захід Форуму видавців. До цьогорічної програми входять: поезія Енріка Казасеса (Enric Casasses), Лінор Горалік, Клауса Анкерсена (Claus Ankersen), Бахита Кенжеєва, Томаша Ружицького (Tomasz Rozycki), Еугеніуша Ткачишина-Дицького (Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki), Юрка Іздрика, Галини Крук, Івана Малковича та ін. Співатимуть музичні гурти PabloPavo i Ludziki (Польща), Ян Бедерман (Росія), DRUMТИАТР та ZAPASKA .

Довідка.

Львівський міжнародний літературний фестиваль очолює п’ятірку найкращих осінніх книжкових заходів світу за версією Forbes. Фестиваль проводиться щороку від 1997 р., від 2001 р. – за участі іноземних учасників, а від 2006 р. – як повноформатний Міжнародний літературний фестиваль в рамках «Форуму видавців у Львові». Найбільший і єдиний міжнародний літературний фестиваль в Україні, один з найбільших і найвідоміших в Центральній і Східній Європі. До участі в ньому запрошуються письменники, поети, митці, культурні діячі, науковці, журналісти, перекладачі, літературні та мистецькі критики з України та зарубіжних країн – найяскравіші представники своїх національних літератур.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.