дивись.info

Міністр культури Польщі відвідає Форум видавців у Львові

Міністр культури Польщі відвідає Форум видавців у Львові

Цьогоріч країною-гостем ювілейного Форуму видавців у Львові є Польща. Як повідомив сьогодні, 9 вересня, під час прес-конференції директор Інституту Книжки (Краків) Ґжегож Ґауден, цю ідею підтримав Міністр культури і національної спадщини Польщі Боґдан Здроєвський і забезпечив фінансову підтримку.

Сам міністр особисто відвідає Форум видавців. На книжковому святі будуть посли України у Варшаві, Польщі в Україні, Німеччини в Україні та Канади в Україні, а також віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко.

За словами президента Форуму видавців Олександри Коваль, Польща стала почесним гостем Форуму, бо вона з ним – від самого початку. «Перед тим, як проводити форум, у 1994 році, я поїхала на Варшавський книжковий ярмарок і відразу знайшла там людей, які були захоплені перспективою співпраці з українськими видавцями. Тоді здавалося, що мине 4-5 років, і ми будемо в такій ситуації як польські видавці і вся Польща, але так, на жаль, не сталося. Але все таки ми на доброму шляху, з нами знову наші польські колеги і друзі, і я думаю, навіть якщо ми будемо дуже сильно опиратися, їм вдасться нас затягнути у Євросоюз», – зауважила пані Коваль.

Від 1991 року з польської мови на українську перекладено понад 420 книжок. А цього року спеціально до Форуму видавців у Львові уже готові 23 переклади. «Динаміка хороша, – впевнений директор Польського Інституту в Києві Ярослав Ґодун, – Оскільки торік видано 56 книжок, а це більше, ніж від 1991 до 1999 року». Як повідомив пан Ґодун, від 1991 року над перекладами працювали понад 150 перекладачів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.