дивись.info

Держгірпромнагляд не дозволяв проведення гідророзриву пласта на Олеській площі

Держгірпромнагляд не дозволяв проведення гідророзриву пласта на Олеській площі

Територіальне управління Держгірпромнагляду у Львівській області не отримувало документів на стадії підготовки Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська між державою Україна та компанією «Шеврон Юкрейн Б. В.», та не надавало погодження щодо використання ділянки Олеської нафтогазової площі, а також не погоджувало проведення гідравлічного розриву пласта.

Про це йдеться у відповіді начальника Територіального управління Держгірпромнагляду у Львівській області Юрія Царика на звернення голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірини Сех.

У своєму зверненні Ірина Сех, зокрема просила надати інформацію, чи територіальне управління Держгірпромнагляду у Львівській області надавало погодження щодо ділянки Олеської нафтогазової площі, зокрема, щодо проведення гідравлічного розриву пласта, оскільки єдиним документом, який регламентує його здійснення в Україні, є «Правила безпеки в нафтогазодобувній промисловості України», а також чи розглядало управління проект Угоди на відповідність «Правилам безпеки в нафтогазодобувній промисловості України».

Як йдеться у відповіді, територіальне управління не отримувало документів від зацікавлених сторін і відповідно не надавало погодження, зокрема на проведення гідророзриву пласта.

Фахівці обласного управління Держгірпромнагляду мають свої пропозиції до проекту Угоди, зокрема вважають, що у додатку J документа необхідно навести вичерпний перелік встановлених правил, норм, стандартів ведення робіт, пов’язаних з користуванням надрами. Натомість у додатку J наведено лише приклади стандартів. Також в управлінні вважають, що Угоду необхідно доповнити абзацом «Оператор повинен отримати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (вимога статті 21 Закону України «Про охорону праці»). В Угоді пропонують врахувати також, що оператор повинен забезпечити проведення експертизи обладнання і матеріалів закордонного виробництва на відповідність їх українським нормативно-правовим актам з охорони праці (вимоги Закону «Про охорону праці» та «Правил безпеки в нафтогазовидобувній промисловості України»).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.